Strona głównaBiznesWłaściwy transport w branży farmaceutycznej

Właściwy transport w branży farmaceutycznej

Rozwój miast zawsze wiąże się z rozwojem gospodarczym regionu. Duże ośrodki przyciągają inwestorów, dają dostęp do pracowników, surowców i pozwalają zewrzeć produkcję w ramach jednego obszaru. Wiodącym obszarem przemysłu w Toruniu jest przemysł farmaceutyczny i spożywczy – trzon stanowią więc produkty, które często wysyła się w dalszą podróż. W przypadku obu tych branż to wcale nie jest takie łatwe.

Transport w temperaturze kontrolowanej

Pośród wszystkich towarów transportowanych jakąkolwiek drogą, farmaceutyki i żywność stwarzają najwięcej problemów. Dzieje się tak w związku z tym, że obie te grupy ładunków muszą być transportowane w konkretny, zgodny z przepisami sposób. W przypadku lekarstw i farmaceutyków nadrzędnym dokumentem jest Dobra Praktyka Dystrybucyjna – międzynarodowa umowa gwarantująca bezpieczny przewóz tego typu materiałów.

Dobra Praktyka Dystrybucyjna

DPD określa konkretne zakresy temperaturowe i procedury, według których transportowane powinny być farmaceutyki. Jej egzekwowanie związane jest z dotkliwymi karami dla przewoźników niestosujących się do jej zapisów. W przypadku naruszenia niektórych procedur przewoźnikowi może grozić nawet utylizacja ładunku na własny koszt!

Przewóz mrożonek

Do transportu dóbr mrożonych stosuje się specjalne środki transportu. Są to kontenery wyposażone w systemy chłodzenia oraz ciężarówki-chłodnie. Warunki transportu są nieustannie monitorowane skalibrowanymi wcześniej aparaturami. Dzięki temu ryzyko strat może zostać zminimalizowane do zera, a fundusze potrzebne do przeprowadzenia transportu nie przekroczą założonego górnego poziomu.

Źródło: www.bbats.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne