Strona głównaBiznesUsługi fryzjerskie w XXI wieku

Usługi fryzjerskie w XXI wieku

W dzisiejszych czasach podążanie za rozwojem technologicznym jest konieczne, jeżeli nie chcemy kolokwialnie mówiąc “zostać z tyłu”. Zasada jest prosta – jeżeli nie dostosowujemy się do zmian i postępu technologicznego to prędzej czy później nasza oferta przestaje być atrakcyjna dla klientów, którzy wybierają inne marki lepiej wpisujące się w ich potrzeby.

Jak wyjść naprzeciw potrzebom klientów?

Po pierwsze, by pozostać atrakcyjnymi dla klientów należy zadbać o jakość usług. Nikt nie będzie chciał płacić za słabą jakość. Po drugie, należy zadbać także o marketing – nie musi to być zaraz bardzo rozbudowana strategia marketingowa. Jednak należy pamiętać, że marketing jest podstawą przyciągania klientów, zarówno stałych jak i nowych. Można postawić na marketing szeptany i polecanie tzw. pocztą pantoflową. Można wejść w świat social mediów, idąc za powiedzeniem: „nie masz konta w mediach społecznościowych to nie istniejesz”. Możliwości jest wiele, ale najważniejsze jest, by próbować wpisywać się w potrzeby i oczekiwania współczesnych konsumentów (oraz przede wszystkim w oczekiwania grupy docelowej).

Dla przykładu, osoby młode będą oczekiwały, że mogą znaleźć ofertę naszej firmy w sieci i załatwić formalności online, np. umówić wizytę poprzez stronę internetową. W takim przypadku bardzo przydatny okaże się internetowy system rezerwacji do salonu. Dzięki temu, zyskamy przychylność młodej klienteli, która woli załatwiać sprawy bezosobowo i za pośrednictwem Internetu.

Dlaczego warto zainwestować w stronę internetową i system rezerwacji online?

Wprowadzenie usprawnień w postaci internetowego systemu rezerwacji będzie przynosiło wiele korzyści. Po pierwsze lepiej wpiszemy się w oczekiwania klientów i będziemy mogli lepiej promować markę, zwiększając zasięgi, dzięki istnieniu w sieci. To sprawi też, że będziemy bardziej konkurencyjni względem innych usługodawców. W dodatku kalendarz online dla salonu kosmetycznego pozwoli nam na łatwe zarządzanie informacjami na temat wizyt klientów, którzy sami będą mogli się rejestrować na wolne terminy. Wszystkie informacje będziemy mieli w jednym miejscu, co oszczędzi sporo cennego czasu i wpłynie na większą wygodę podczas codziennej pracy.

Podsumowując, nowoczesne rozwiązania takie jak opisywany kalendarz online to nad wyraz widoczny przykład tego, że technologia ma duże znaczenie w większości branż – w tym także w branży fryzjerskiej.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne