Strona głównaFinanseUkraiński IBOX BANK podwyższa kapitał zakładowy i staje się bankiem drugiej grupy

Ukraiński IBOX BANK podwyższa kapitał zakładowy i staje się bankiem drugiej grupy

Komitet Nadzoru i Regulacji Działalności Bankowej, nadzór nad systemami płatności Narodowego Banku Ukrainy potwierdził zgodność IBOX BANK ze wszystkimi standardami ekonomicznymi, które pozwalają instytucji finansowej zostać bankiem drugiej grupy. Informacje stały się to znane po zatwierdzeniu przez Narodowy Bank nowej wersji statutu IBOX BANK w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego do 741 mln UAH.

„Nawet pomimo wojny bank kapitalizuje wszystkie dochody i staje się bankiem drugiej grupy. Takie inwestycje to nasz wkład w stabilność gospodarki Ukrainy w stanie wojennym. Kolejność realizacji naszej strategii i płynne skalowanie pozwala nam wykazywać znaczący wzrost wszystkich kluczowych wskaźników. W ciągu ostatnich kilku lat wartość aktywów IBOX BANK wzrosła prawie czterokrotnie, co przyczyniło się do wzrostu i przekształcenia w bank średniej wielkości” – powiedziała Alona Shevtsova, akcjonariusz i przewodnicząca rady nadzorczej IBOX BANK.

28 lutego 2022 r. akcjonariusze IBOX BANK zainwestowali ponad 500 mln UAH w rozwój banku. Podwyższenie kapitału zakładowego IBOX BANK potwierdza  nieugiętą wiarę akcjonariuszy w gospodarkę Ukrainy oraz stabilność systemu bankowego, który zostanie fundamentem odbudowy państwa po zwycięstwie Ukrainy nad armią okupanta.

„Bez względu na otwartą agresje wojskową przeciwko Ukrainie, a także działań militarnych, IBOX BANK prowadzi pełnoprawną działalność w skrajnie trudnych warunkach. Akcjonariusze IBOX BANK pokładają wiarę w Ukrainę i w Zwycięstwo nad wrogiem” – zauważył Prezes Zarządu IBOX BANK Petro Melnyk.

IBOX BANK działa na ukraińskim rynku finansowym od 1993 roku, a pod koniec 2021 roku NBU uznał IBOX BANK za jeden z najbardziej dochodowych banków Ukrainy.

W ciągu minionego roku portfel kredytowo-inwestycyjny wzrósł o 67%, a kapitał bilansowy o 136%. Tym samym wskaźniki finansowe w ubiegłym roku w porównaniu z 2020 r. wzrosły o 378%.Przypomnijmy, że w ubiegłym roku IBOX BANK kontynuował rozbudowę sieci oddziałów, wprowadzając nowe produkty kartowe, w szczególności wspólnie z partnerem Moneyveo. Wspólnie z Visa zostały uruchomione płatności zbliżeniowe Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay.

W grudniu 2021 roku IBOX BANK uruchomił aplikację mobilną na smartfony z systemem operacyjnym Android i iOS.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne