Strona głównaBiznesPlanowanie wcale nie musi być trudne!

Planowanie wcale nie musi być trudne!

Niezależnie od tego, czy prowadzisz swój biznes, czy planujesz swoje codzienne zadania, na pewno zdarzyło Ci się zaplanować więcej niż jedną rzecz na tę samą godzinę. Jedno spotkanie było zapisane w zeszycie, drugie na kartce przy biurku. Koniec końców zapisywanie, zamiast pomóc w zapamiętaniu obowiązków, przynosi ci dodatkowy stres. Jednak można tego uniknąć w bardzo prosty sposób. Jaki? 

Dobierz odpowiednie narzędzie do swoich potrzeb

Na samym początku musisz zastanowić się, czego konkretnie potrzebujesz od narzędzia do planowania. Pomoże ci w tym odpowiedź na poniższe trzy pytania:

  • Czy z planu korzysta więcej niż jedna osoba?
  • Czy ważny jest dostęp do harmonogramu o każdej porze?
  • Czy chcę mieć plan w dowolnym miejscu?
  • Czy chcę, żeby moje dane były bezpieczne?

Jeśli Twoja odpowiedź, choć na jedno z tych pytań brzmi „tak”, to godnym rozważenia rozwiązaniem będzie kalendarz elektroniczny.

Zalety kalendarza elektronicznego

Planowanie elektroniczne jest świetnym rozwiązaniem dla każdego. Dzięki odpowiedniej aplikacji masz dostęp do wszystkich potrzebnych danych w jednym miejscu. Koniec z zadaniami zapisywanymi na setkach karteczek samoprzylepnych.

Miejsce na Twoim biurku czy monitorze jest ograniczone, więc nie przykleisz zbyt dużej liczby takich karteczek. Kalendarz elektroniczny jest zdecydowanie bardziej pojemny od biurowego otoczenia. Zmieścisz w nim wszystkie potrzebne informacje, a i tak nie wykorzystasz nawet małej części dostępnego miejsca.

Wiele narzędzi pozwala również na ustawianie przypomnień o konkretnym zadaniu. Gdy zbliża się spotkanie lub inne ważne zadanie, to otrzymasz powiadomienie o tym. Dzięki temu nie przegapisz niczego istotnego i nie spóźnisz się na umówiony lunch.

Planowanie elektroniczne w biznesie

W każdym biznesie planowanie odgrywa kluczową rolę, ale szczególnie istotny jest w firmach oferujących usługi. Kalendarz dla salonów kosmetycznych, fryzjerskich i innych jest jak Święty Graal. To w nim zapisywani są wszyscy klienci, wszystkie dostawy i inne istotne informacje. Rozwiązania elektroniczne dają pewność, że wszystkie te informacje są bezpieczne i że nie zgubią się przez nieuwagę szefa czy pracownika. Bezpieczeństwo i przejrzystość niezbędnych danych potrafi oszczędzić wielu nieprzyjemnych sytuacji, takich jak na przykład zdublowani klienci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne