Strona głównaUncategorizedNapędy elektryczne dla niepełnosprawnych

Napędy elektryczne dla niepełnosprawnych

Rozwój technologii sprawił, że obecnie rynek dysponuje wieloma produktami, które mogą przyczynić się do ułatwienia życia osobom niepełnosprawnym i chorym. Inwalidzi poruszający się na wózkach mogą dzięki temu znaleźć dla siebie wiele udogodnień. Infrastruktura wielu miejsc również zmieniła się na potrzeby osób, które nie mogą korzystać ze schodów, aby wejść do danego miejsca. Jednym z udogodnień, które zyskują na popularności i cieszą osoby potrzebujące są napędy elektryczne dla niepełnosprawnych.

Napędy elektryczne dla niepełnosprawnych – co to jest?

Napęd elektryczny dla niepełnosprawnych, bądź uściślając przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich, to stosunkowo nowy produkt na rynku, bardzo innowacyjny, który jest krokiem w przód, jeśli chodzi o unowocześnienie tradycyjnego wózka. Prostota konstrukcji i łatwość w montowaniu tego do wózka sprawia, że coraz więcej osób z niepełnosprawnościami decyduje się na korzystanie z tego rodzaju udogodnień. Dodatkowym autem tego typu produktów jest fakt, że do montażu ich do wózka nie potrzeba pomocy dodatkowych rąk osób trzecich, bądź jakichkolwiek narzędzi. To urządzenie zasilane jest baterią, która może być ładowana tradycyjnie z gniazdka elektrycznego. Sprawia to, że osoba na wózku nie musi używać dużo swojej siły, aby wprawić w ruch koła i przejechać daną odległość z punktu A do punktu B. Napędy elektryczne do wózków mogą rozpędzić wózek do stosunkowo dużych prędkości, jednak niektóre modele wyposażone są w ogranicznik prędkości, coś na wzór tempomatu, który nie pozwoli użytkownikom wózka pojechać za szybko, co mogłoby skończyć się upadkiem. To świetna inwestycja ze względu na to, że aby unowocześnić swój wózek, nie trzeba inwestować w nowy zasilany fabrycznie energią elektryczną, a dokupić tylko do obecnie używanego taką przystawkę, która może być z łatwością przymocowywana i zdejmowana z wózka.

Korzyści z użytkowania napędów elektrycznych

  • zostanie przy obecnie użytkowanym wózku,
  • łatwość w montażu i demontażu przystawki napędzającej,
  • ułatwienie poruszania się po mieście,
  • zmniejszony wysiłek przy przemieszczaniu się na wózku,
  • atrakcyjna cena produktów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne