Strona głównaBiznesRozwój fotowoltaiki na polskim rynku

Rozwój fotowoltaiki na polskim rynku

Fotowoltaika jeszcze kilka lat temu w naszym kraju była, w bardzo wstępnej fazie rozwoju. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło, ponieważ po zadomowieniu się na rynku energetycznym zaczęła zyskiwać wielu entuzjasów. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na przejście na instalację fotowoltaiczną. Wzrastający popyt sprawia, ze widoczna jest także podaż, tym samym wiele firm inwestuje w branżę fotowoltaiczną. Można powiedzieć, że rynek fotowoltaiczny przeżywa obecnie swój złoty okres.

Wsparcie rozwoju fotowoltaiki w Polsce

Popularność fotowoltaiki nie pozostaje niezauważona, gdyż wielu inwestorów szuka na tym polu możliwości zysku. Dodatkowo, pozyskiwane są środki z funduszy Unii Europejskiej oraz krajowych zasobów na dofinansowania inwestycji w odnawialne źródła energii. Nie chodzi tu jedynie o duże firmy i relacje inwestorskie, ale także o montaż takich systemów w gospodarstwach domowych, gdyż większość dofinansowań jest ukierunkowanych właśnie na drobnych inwestorów w postaci domów jednorodzinnych.

Programy takie, jak „Czyste powietrze”, „Prosument”, „Energia plus”, „Mój prąd” czy „Agroenergia” wspierają osoby fizyczne w przechodzeniu na instalację fotowoltaiczne. Poza tym, przewidziane są ulgi od podatku w związku z instalacją fotowoltaiki. Osoby fizyczne mogą od podatku dochodowego odliczyć wydatki na montaż fotowoltaiki – maksymalnie kwotę 53 tysięcy złotych.

Wsparciem dla rozwoju fotowoltaiki w Polsce jest także brak konieczności przygotowania projektu budowlanego dla mikroinstalacji (do 6,5 kW), czy ujednolicenie stawki VAT na instalacje fotowoltaczine. Więcej na temat rozwoju i obecnego stanu fotowoltaiki w naszym kraju można przeczytać na https://solart-pv.pl/.

Przyszłość fotowoltaiki zapowiada się ambitnie i bardzo obiecująco. Warto zaznaczyć, iż wciąż podnoszony jest udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym Polski, a co za tym idzie daje to duże szanse rozwoju dla fotowoltaiki.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne