Strona głównaBiznesOrganizacja konferencji lub bankietu w hotelu

Organizacja konferencji lub bankietu w hotelu

Zorganizowanie dużego spotkania biznesowego w postaci konferencji lub bankietu nie jest prostym zadaniem. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek dotyczących organizacji eventu biznesowego w przestrzeni hotelowej.

Hotel jako miejsce na bankiet lub konferencje

Podstawą do organizacji dużego wydarzenia biznesowego jest wybór reprezentacyjnego miejsca. Poza kwestiami estetycznymi ważne jest to czy wybrane miejsce dysponuje odpowiednią bazą noclegową. Coraz częściej uwydatnia się trend w postaci organizowania konferencji w hotelu z tego powodu, że jest to po prostu wygodne, gdyż nie trzeba organizować transportu gości z restauracji do hotelu. Dlatego, też wybierając miejsce na konferencje lub bankiet warto rozważyć hotele, które dysponują odpowiednim zapleczem w postaci miejsc noclegowych, dużej restauracji oraz sal szkoleniowych. Przykładem takiego miejsca są np. sale konferencyjne w Toruniu.

Catering – postaw na coś wysublimowanego co pozytywnie zaskoczy gości

Gdy już wybierzemy miejsce typu sale bankietowe Toruń, należy skupić swoją uwagę na prawidłowym dopasowaniu cateringu. Podane jedzenie (podobnie jak wnętrze hotelu) powinno pełnić funkcję reprezentacyjną. Raczej nie jest rekomendowane postawienie na tradycyjną polską kuchnię. Aktualne trendy cateringowe zdecydowanie zmierzają w kierunku raczenia gości wyszukanym menu, które ma za zadanie nie tyle co nasycić żołądek jak przede wszystkim nacieszyć oczy i zaskoczyć niebanalną kompozycją smakową.

Organizacja czasu – dobrze zaplanuj przebieg bankietu/konferencji i nie zapomnij o atrakcjach

Jeśli mówimy o formalnej konferencji to na głowie organizatora jest wiele spraw związanych z przebiegiem wystąpień i szkoleń. Jeśli natomiast planujemy nieco mniej formalną imprezę to warto zadbać o atrakcje, które pomogą gościom miło spędzić czas.

Sale konferencyjne w Toruniu jako przykład kompleksowej oferty konferencyjnej

Organizacja konferencji lub bankietu to dosyć rozbudowane zagadnienie, które trzeba podzielić na kilka mniejszych etapów. Trzy największe filary to znalezienie odpowiedniego miejsca, zamówienie cateringu oraz zorganizowanie czasu gościom. Poza tymi „filarami” na głowie organizatora spoczywa wiele innych pomniejszych zadań takich jak chociażby zaproszenie gości lub organizacja oprawy muzycznej.

Kluczem do zorganizowanie udanej imprezy jest wybranie odpowiedniego miejsca i tutaj dobrym przykładem są sale konferencyjne w Toruniu, które poza udostępnieniem przestrzeni bankietowej pomagają w organizacji wydarzenia. Pomieszczenia konferencyjne w Toruniu to w pełni wyposażone multimedialne klimatyzowane sale konferencyjne mogące pomieścić nawet 270 uczestników. Organizatorzy decydujący się na ofertę Hotelu Bulwar w Toruniu, oczywiście mogą liczyć na catering oraz zakwaterowanie gości. Ponadto Hotel bardzo pomaga w organizacji wydarzenia dopasowując ofertę do specyfiki organizowanego wydarzenia. Naszym zdaniem to właśnie kompleksowe podejście do organizacji wydarzenia sprawia, że hotele coraz częściej są wybierane jako miejsce na duże spotkania biznesowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne