Strona głównaFinansePłatności online – świetna alternatywa dla przelewów tradycyjnych

Płatności online – świetna alternatywa dla przelewów tradycyjnych

Płatności online dla wielu z nas są już codziennością. To bardzo wygodne, a zarazem w pełni bezpieczne rozwiązanie. Są znacznie szybsze i przystępniejsze niż przelewy tradycyjne, które powoli odchodzą w zapomnienie. Jakie jeszcze zalety mają płatności internetowe?

Zakupy przez Internet bez wychodzenia z domu

Dla posiadaczy sklepów internetowych wprowadzenie płatności online to dzisiaj wręcz obowiązek. Na polskim rynku istnieje kilkadziesiąt banków, warto więc umożliwić swoim klientom wykonywanie płatności internetowych za pośrednictwem każdego z nich. Dzięki temu kupujący dużo chętniej skorzystają z Twoich usług, ponieważ ułatwisz im szybkie i łatwe wykonanie przelewu. Nie będą zmuszeni wykonywać żadnych skomplikowanych działań. Po prostu zrobią zakupy w Twoim sklepie i zapłacą za nie bez wychodzenia z domu. To kwintesencja współczesnego handlu!

Zalety płatności online

Płatności online to także liczne zalety. Nie tylko dla Twoich klientów, ale także dla Ciebie. Plusy, na które powinni zwrócić uwagę sprzedawcy dotyczą przede wszystkim tego, że zamówienie zostaje opłacone dosłownie w przeciągu kilka minut po tym, gdy tylko klient je złoży, co dla osób prowadzących swoje sklepy internetowe jest ogromnym plusem i pozwala na szybszą realizację zleceń – czasem praktycznie od ręki. Co więcej, płatności online połączone są z systemem sklepowym, a to sprawia, że nie musisz szukać wpłaty w historii na rachunku bankowym. Większość systemów płatności online pozwala także na sprawdzenie aktualnego statusu transakcji w przypadku jakichkolwiek opóźnień podczas jej przetwarzania.

Jeśli spojrzymy na tę kwestię ze strony klienta, również możemy zauważyć szereg zalet. Po pierwsze wygoda! Nie trzeba wychodzić z domu, wypisywać żadnych druczków – wystarczy kilka kliknięć i gotowe. Bez żadnego oczekiwania. Płatności online są także w pełni bezpieczne – klient po zalogowaniu się na konto musi wpisać kod potwierdzający, który najczęściej przychodzi na jego numer telefonu komórkowego. Oprócz tego płatność można wykonać z góry, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na realizację zlecenia. Na koniec warto wspomnieć o funkcjonalności przelewów online – klient nie musi samodzielnie wpisywać danych sprzedawcy czy kwoty przelewu – wszystko jest generowane automatycznie, co wyklucza możliwość popełnienia jakichkolwiek błędów.

Programy pośredniczące w płatnościach – FinTech

Programy pośredniczące w płatnościach online to dzisiaj rozwiązanie stosowane przez większość sklepów internetowych. Umożliwia bowiem realizowanie szybkich płatności za zakupy wykonywane w sieci. Jest to jedna z opcji realizowanych przez technologię finansową FinTech. Jest tak samo popularna, jak bankowe aplikacje mobilne, płatności zbliżeniowe czy internetowe kantory.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne