Bromelia kwiat

Często niewiele wiemy o roślinach mieszkających w naszych domach. Wynika to z ogólnego analfabetyzmu amatorskich ogrodników i dlatego, że czasami rośliny są darem. Co więcej, sami dawcy nie komplikują się ze znajomością zawiłości opieki, uprawy i potrzeb nowego zielonego mieszkańca.

Bromelia jest jedną z takich roślin. Jej imię jest często nazywane bardzo dużą grupą roślin domowych. 

Jeśli postrzegamy przedstawicieli rodziny bromeliadów jako kwiaty domowe, to nie wymagają oni żadnych specjalnych ani trudnych warunków życia. Jest jednak jedna subtelność i polega ona na wdrożeniu dwóch punktów. Bromelia kwiat otrzymały swoją ogólną nazwę dzięki słynnemu szwedzkiemu botanikowi. Grupa obejmuje około 60 gatunków. Wśród popularnych kultur uprawy kwiatów w pomieszczeniach najpopularniejszym gatunkiem jest opadanie bilbergii. To ona służyła jako materiał wyjściowy do hybrydyzacji – hodowla dużej liczby odmian.

Odnosząc się do jakiejkolwiek rośliny o nazwie „bromeliad”, najczęściej mają na myśli przedstawiciela tego samego rodzaju. W rzeczywistości łatwo popełnić błąd, ponieważ w porównaniu z innymi roślinami ta rodzina obejmuje tylko 50 gatunków. To nie tyle. I wszystkie przedstawiają zioła, które rosną na ziemi, mają charakterystyczne rozety gęstych i elastycznych skórzastych liści i kwiatów, które gromadzą się w kwiatostanach, głowie lub wiechy.

Wszystkie te rośliny charakteryzują się stopniowym obumieraniem po kwitnieniu, które może trwać kilka lat. Są one używane głównie jako długowieczny bukiet i zwykle są wyrzucane po kwitnieniu i utracie jasnego koloru liści. Chociaż jeśli stworzysz niezbędne warunki, roślina macierzysta będzie mogła dać gniazda potomne, a za kilka lat będą mogły kwitnąć.  Kupując roślinę, zwróć uwagę na stan liści, końcówki nie powinny być brązowe i suche. Często wierzchołki liści lub ich podstawy, dolną stronę można pomalować nie na zielono, ale w odcieniach czerwieni lub fioletu – to norma, można kupić takie rośliny. Pamiętaj, aby sprawdzić roślinę, wełnowca jest częstym pasożytem. Jeśli zostanie wykryty, powstrzymaj się od zakupu. Bromelia są kupowane głównie w zimnych porach roku, więc zadbaj o ciepły transport do domu, rośliny nie należy wystawiać na zimne powietrze przez sekundę.

Przeszczep Po zakupie rośliny nie potrzebują przeszczepu, system korzeniowy nie jest dobrze rozwinięty, jest wystarczająco dużo miejsca, a gleba jest wybierana do odpowiedniej jakości. Po pojawieniu się potomnych roślin wymagany będzie przeszczep, który można sadzić pojedynczo lub usunąć martwą matkę z centrum i przenieść wszystko razem do szerokiej miski – natychmiast otrzymasz kompozycję. Aby zamówić bromeliadę online, radzę skorzystać ze strony internetowej Floraqueen Wilgotność powinna być wysoka, często spryskaj roślinę, nałóż kompozycję lub na paletę mokrymi kamykami. W temperaturach poniżej + 18 ° C anuluj opryskiwanie, aby zapobiec rozkładowi rośliny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne