Strona głównaUncategorizedJak dbać o uprawę ziemniaków?

Jak dbać o uprawę ziemniaków?

Chyba nie ma bardziej popularnego w Polsce warzywa niż ziemniak. Trudno sobie wyobrazić nasze codzienne funkcjonowanie bez niego. Wraz ze schabowym i surówką stanowią trzon obiadowy naszego kraju. Jednak aby ziemniak mógł zagościć na naszym stole, trzeba podjąć się jego uprawy. Jak zadbać o nią w skuteczny sposób tak, aby uprawa była duża i wydajna?

Najważniejsze jest miejsce!

Najistotniejszą kwestią w uprawie ziemniaków jest wybór odpowiedniego miejsca. W zależności od tego, z jaką glebą mamy do czynienia, nasza uprawa może przynosić różne rezultaty. Tutaj sami musimy zdecydować, gdzie chcemy posadzić ziemniaki i czy to miejsce będzie odpowiednie. Można zawsze spróbować uprawiać te warzywa nawet na nie idealnej glebie. Najwyżej będziemy mieli gorsze wyniki. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej ziemi, to zawsze można ją nabyć. Sprawa nie jest tania, więc każdy musi zadbać o to, aby wybrać wyjście odpowiedniego dla swojej uprawy.

Większość naszych gleb ma odczyn kwaśny lub nawet bardzo kwaśny dlatego też wybawieniem będzie tutaj wapno ogrodnicze. Oczywiście trzeba je stosować z umiarem i rozwagą, ponieważ nadmiar może być tutaj niewskazany. Jednak jeśli zastosujemy się do wytycznych, to z pewnością nawet na nie najlepszej (wstępnie) glebie będziemy mogli cieszyć się efektywną uprawą. Wapno ogrodnicze jest łatwo dostępne i powinniśmy móc je dostać w praktycznie każdym sklepie dla ogrodników.

Nawożenie

Odpowiednia gleba to dobry początek efektywnej uprawy! Jednak najlepsze wyniki potrzebują kolejnych akcji. Trzeba zadbać o skuteczny nawóz pod ziemniaki. Jeśli mamy taką możliwość to skorzystajmy z naturalnych opcji. Natomiast jeśli nie mamy dostępu do gnojownicy czy obornika, to warto skorzystać z gotowych rozwiązań dostępnych w sklepach. Nawóz pod ziemniaki to bardzo istotna sprawa i ważne jest, aby nie zaniedbać tego!

Wspomaganie

Prócz nawozu i dobrej gleby możemy zadbać o jeszcze inne wspomaganie wzrostu naszych ziemniaków. O co chodzi? Dobrą opcją jest preparat krzemowy, który sprawi, iż nasza uprawa będzie jeszcze lepiej się prezentować. Jeśli chcemy osiągnąć najlepsze wyniki to możliwe, że to właśnie krzem nam skutecznie w tym pomoże.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne