Strona głównaIT w biznesieJak stworzyć własną stronę internetową

Jak stworzyć własną stronę internetową

Jak stworzyć stronę internetową to prawdopodobnie pierwsze pytanie stawiane przez każdego nowego webmastera. Trzeba wiedzieć, że tworzenie stron www nie jest takie skomplikowane. Najpierw musimy zdecydować, o czym będzie nasza strona internetowa i jakie funkcjonalności, które chcemy mieć. Musimy wymyślić przyciągającą wzrok nazwę. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego dostawcy usług hostingowych.

Chociaż istnieje kilka rodzajów hostingu, ten, którego potrzebujemy, zależy od wielkości projektu. Współdzielenie hostingu to jedna z opcji. Podstawową ideą współdzielonego hostingu jest przechowywanie wielu użytkowników na jednym fizycznym serwerze. Wszystkie strony internetowe korzystają z tego samego zestawu zasobów z tego samego fizycznego serwera. Inną opcją jest hosting w chmurze. Jednym z naszych najnowszych dodatków jest hosting w chmurze, który ma na celu odtworzenie prostoty współdzielonego hostingu przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej mocy serwera wirtualnego. Tutaj oprócz wszystkich korzyści wynikających ze współdzielenia hostingu, dostaniemy również indywidualny adres IP, który będzie przypisany do serwera i unikalny. Z kolei Virtual Private Server i jest unikalną alternatywą hostingową, która zapewnia większą kontrolę i swobodę. Wymaga to jednak umiejętności zarządzania serwerami i wiedzy z zakresu zarządzania terminalami. A pomysł, który chcemy uruchomić, również odegra rolę w podjęciu ostatecznej decyzji. Idealny dla blogów i stron internetowych, które publikują wiele artykułów/treści, np. WordPress. Wybierając system zarządzania treścią, możemy stworzyć dowolny typu strony internetowej. Podczas gdy wielu ludzi używa strony do blogowania, możemy stworzyć wszystko, czego chcemy, od sklepu internetowego do strony internetowej z recenzją. Wymaga to niewielkiej lub żadnej wiedzy w zakresie programowania. To jedna z najbardziej przystępnych cenowo opcji. Np. WordPress posiada jedną z największych bibliotek darmowych motywów i wtyczek bez dodatkowych kosztów. Piękne wzory i złożone funkcje wymagają tylko kilku kliknięć dalej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne