Strona głównaPozostałeZadaszenie basenu

Zadaszenie basenu

Ktokolwiek w Polsce decyduje się na wybudowanie w ogrodzie basenu, zdaje sobie sprawę, że sezon na pływanie będzie w naszym klimacie dość krótki. Są jednak sposoby na przedłużenie sezonu pływackiego, które jednocześnie nie pozbawią nas wspaniałego widoku naszego ogrodu. Mowa tutaj o zadaszeniu basenu.

Na jakie zadaszenie basenu warto się zdecydować? Co zyskamy montując dach nad basenem i czy na zawsze już będziemy musieli zrezygnować z pływania na świeżym w powietrzu w basenie otwartym? Oto odpowiedzi na powyższe pytania:

Korzyści z posiadania zadaszenia

Zadaszenie basenowe niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim uchroni wodę w zbiorniku przed zanieczyszczeniami blokując do niej dostęp zwierzętom dzikim oraz domowym. Dodatkowo okrycie pływalni zapobiega wpadaniu liści czy innych zanieczyszczeń. Dzięki czemu oszczędzimy czas i pieniądze potrzebne do częstego oczyszczania wody. Poza tym, osłaniając basen, umożliwiamy sobie przedłużenie sezonu pływackiego. Deszczowe lato nie przeszkodzi nam w zażywaniu kąpieli. Także niska temperatura nie będzie już tak wielkim problemem, bo przykrywając basen zapewniamy sobie jednocześnie podniesienie temperatury wody.

Jakie zadaszenie wybrać?

Producenci oferują wiele różnych możliwości, proponując zadaszenia basenowe dostosowane do potrzeb klienta. To, na jakiego rodzaju okrywę pływalni się zdecydujemy, powinno zależeć zatem od naszych indywidualnych preferencji. Niektóre firmy, na przykład alukov.pl,  montują niskie zadaszenia, średnie i wysokie, a każde z nich dedykowane jest innej grupie klientów. Niskie zadaszenia przydadzą się osobom, które nie chcą nadmiernie ingerować w krajobraz ogrodu. Dzięki zamontowaniu niewysokiej okrywy nie będzie ona zanadto zwracać na siebie uwagi. Średniej wysokości dach, także nie będzie znacząco zmieniał panoramy ogrodu i dodatkowo, pozwoli na wygodniejsze przemieszczanie się w pływalni. Jest on także przesuwany, więc można go całkowicie zdjąć z powierzchni basenu. Osoby, które lubią spędzać dużo czasu nie tylko w wodzie, ale również nad wodą, powinny wybrać wysokie zadaszenie, pozwalające na swobodne przemieszczanie się wokół basenu. Można zatem nie tylko popływać, ale także poleżeć nad wodą na leżaku, a w słoneczny, letni dzień całkowicie złożyć osłonę.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne