Strona głównaBiznesMały czy duży kubek. Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?

Mały czy duży kubek. Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?

Myślisz o tym, by wyprodukować kubki z własnym nadrukiem? A może planujesz przygotować zdecydowanie większą ich partię? Warto tutaj się zastanowić, jaką wielkość i pojemność ceramiki wybrać. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie i już tłumaczymy dlaczego.

Choć powody są bardzo prozaiczne, to jednak wybór wielkości kubków robi różnicę. Przede wszystkim zastanów się, który kubek jest Twoim ulubionym i dlaczego? Być może z tego powodu, że mieści dwa napełnienia kawy z ekspresu, a finalnie masz pod ręką mocną i dużą kofeinę? A może jesteś fanem zupek z torebki, które także potrzebują pojemnego kubka? No właśnie! Już chyba rozumiesz.

Małe kubki dla smakoszy

Jednak nie wolno ujmować funkcjonalności małym kubkom. Nawet takim na jeden łyk. Czy słyszałeś może o espresso? Otóż to! Jest to sama esencja z dużą dawką kofeiny. Kluczem w jej robieniu jest to, że wypijamy ją na jeden, maksymalnie dwa łyki. Czy wyobrażasz sobie, aby takie espresso podawać w dużym kubku o pojemności 250 ml? Przecież taka kawa ekspresowo by wystygła, a jednak mniejszy kubek, z mniejszą powierzchnią dłużej trzyma ciepło, ale i nie sprawia wrażenia, jakby czegoś nam brakowało.

Ponadto, takie kubki z własnym nadrukiem to morze możliwości dla osób, które kochają minimalizm. Proste napisy, chwytliwe hasła, delikatne graficzki, które mogą znaczyć tak wiele. Wystarczy odrobina wyobraźni i gwarantujemy, że można przygotować naprawdę świetny materiał dla siebie czy klienta.

Duże kubki dla wymagających

Są jednak osoby, które wolą większą pojemność. Jak pić kawę to najlepiej podwójną z mlekiem, syropem i gałką lodów. Jak herbatę to w półlitrowym „dzbanie”, aby nie chodzić kilka razy. Taki kubek może spełnić także rolę głębokiego talerza, przygotowując w nim zupkę w pięć minut czy popularne chińskie – mieszcząc makaron, który przecież rośnie pod wpływem gorącej temperatury.

Takie kubki z własnym nadrukiem to szansa na pozostawienie czegoś więcej, jak wspomnianego napisu czy drobnej grafiki. Tutaj otwiera się szersza perspektywa, bo i powierzchnia jest jakby większa. Jednak mimo tego, podchodź do tego bardzo, ale to bardzo ostrożnie. Nie jest wskazany nadmiar i przepych. Ludzie choć lubią kolorowe dodatki to w przypadku kubków, każdy może mieć inny gust – jak z tymi smakowymi. Pomyśl, przetestuj swoje pomysły i zobacz czy nawet ta powierzchnia na dużym kubku reklamowym nie wygląda na tak.. małą.

A może po prostu kubek średni? Jeżeli nie wiesz do końca, które rozwiązanie będzie tym najlepszym dla Ciebie, możesz wybrać kompromisowe. Choć zawsze będzie mu brakować tej pojemności, to jednak będzie uniwersalny i kto wie? Może zostanie Twoim ulubionym? Sam sprawdź dostępne rozwiązania i dobierz takie, które najlepiej się sprawdzi w Twojej codzienności. W końcu to Ty będziesz z niego najczęściej korzystać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne