Strona głównaUncategorizedPROJEKTY DOMÓW W STYLU AMERYKAŃSKIM

PROJEKTY DOMÓW W STYLU AMERYKAŃSKIM

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wnętrze w stylu amerykańskim jest stworzone dla bogatych rodzin, ale w żadnym wypadku tak nie jest. W końcu ten styl jest tak demokratyczny i uroczy, który sprawia, że również w Polsce coraz więcej inwestorów decyduje się wybudować dom inspirowany stylistyką zza oceanu. Ciekawe rzeczy można, szukać na aukcjach albo znaleźć tanie sklepy. BuyInCoins (BIC) to chiński sklep internetowy z niskimi cenami i darmową wysyłką na cały świat. Przeczytaj szczere opinie od BuyInCoins tutaj i podejmij odpowiednią decyzję w wyborze towarów.

Ameryka jest krajem wielonarodowym i nie jest łatwo powiedzieć dokładnie, jak wygląda amerykański styl. Ale jego charakterystyczną cechą jest odważny eklektyzm, ponieważ ludzie, którzy przez wiele stuleci wyemigrowali na inny kontynent, pochodzili z zupełnie innych krajów i mieli swoi przyzwyczajenia, swoje postawy i swoją kulturę.

Należy zauważyć, że pierwszymi osadnikami w Ameryce byli mieszkańcy starej Anglii. Stąd cała ta sztywność i szacunek, tak wyraźnie odczuwalne w amerykańskim wnętrzu, ale jednocześnie prostota i wygoda, funkcjonalność i prostota są dla niego równie naturalne.

Jakie są najbardziej charakterystyczne elementy budynków w stylu amerykańskim? Na co należy zwrócić uwagę przy projektowaniu takiego domu?

Imitacja drogich materiałów

Efekt drożyzny i wysokiej jakości osiąga się za pomocą użycia materiałów, że przypominają naturalne. Na przykład, ścienne boazerie, że na tyle często spotykają się w amerykańskich domach, są wykonane, dość często nie z drzewa, a płyt MDF. A marmur, naturalny kamień i drogie drzewo i całkiem dosyć rzadko spotykają się w wnętrzu.

Rozdzielenie i połączenie przestrzeni

Wnętrze domów amerykańskich wyróżnia się również tym, że ma dużą liczbę nisz, łuków i pseudo-przegród, które jedynie wizualnie oddzielają jedno pomieszczenie od drugiego i jednocześnie służą jako miejsce przechowywania i umieszczania innych przedmiotów. Na przykład zwykle instaluje się sprzęt wideo w specjalnej niszy, a garderoba znajduje się za kompaktowymi drzwiami wbudowanej szafy. Często amerykański apartament przypomina studio, w którym są połączone kilku sal jednocześnie jest bardzo częstym zjawiskiem. Tak więc, nie ma przegród pomiędzy salonem a kuchnią, salonem i korytarzem, tworząc w ten sposób jedną dużą przestrzeń.

Oświetlenie

Oświetlenie sufitowe w formie żyrandola w amerykańskim wnętrzu można zainstalować tylko w salonie i jadalni, aby nadać pomieszczeniu bardziej uroczystą atmosferę. W innych przypadkach stosuje się oświetlenia kombinowanego za pomocą zestawu lamp stołowych i dekoracyjnych, lamp podłogowych i kinkietów, które ponadto tworzą niezbędną atmosferę i dzielą pomieszczenie na strefy.

Meble

Amerykański dom lub mieszkanie, najczęściej, ma dość duży rozmiar, dzięki czemu właściciele mogą z łatwością umieścić miękkie meble we wnętrzu i wszystkie inne przedmioty, takie jak szafki, kredensy i stoliki do kawy. Jednocześnie meble są umieszczone na środku pomieszczenia, w odpowiedniej odległości od siebie.

Amerykański styl w różnych pokojach

Kuchnia

W domach amerykańskich kuchnia jest zawsze połączona z salonem lub jadalnią i trzeba z góry pomyśleć o potężnym systemie wyciągów i wentylowania.

Meble do kuchni wybiera się z wysokiej jakości drewna, pomalowanego na kolor biały lub tak lekki, jak to tylko możliwe. Wyspa kuchenna jest charakterystyczną cechą kuchni amerykańskiej, podobnie jak tendencja do wypełniania jej wszystkimi technologicznymi innowacjami, od modnych ekspresów do kawy po luksusową zmywarkę.

Parkiet lub płytki układane są na podłodze, a ściany są osłonięte panelami. Lepiej jest udekorować kuchnię w stylu amerykańskim wazonami z bukietami świeżych kwiatów, dzbankami. Kute żyrandole, obrazy i pejzaże mogą być użyte jako dekoracyjny element wystroju. Rolę stołu jadalnego w kuchni przypisuje się do baru lub stołu narożnego – kontynuacja powierzchni roboczej. Ale pełnowartościowy duży stół, z reguły, jest zainstalowany w jadalni lub na skrzyżowaniu salonu i kuchni.

Pokój dzienny

Amerykański salon jest zawsze bardzo przestronny i jasny, ma wszystko, czego potrzeba do spotkań rodzinnych i przyjaznych spotkań towarzyskich. Dlatego w tym wnętrzu powinna być obecna duża miękka sofa, kilka krzeseł, stolik kawowy, telewizor i komoda.

Materiałem do podłógi dość jest często służy parkiet lub płytka. Wybierając tapetę lub farbę do ścian, oddawać przewagę trzeba jasnym neutralnym odcieniom, na tle których jasna tapicerka mebli będzie wyglądać bardzo ładnie.

Biały kolor często staje się dominujący w amerykańskich salonach, w kolorze białym zwyczajowo pomalowany jest sufit, drewniane panele ścienne (które, nawiasem mówiąc, są używane prawie wszędzie), wykończenia i ramy okienne. Innym charakterystycznym obiektem może być kominek ustawiony pośrodku salonu, który dla wielu amerykanów kojarzy się z ciepłem, wygodą i wartościami rodzinnymi.

Meble do salonu są z drewna, z miękkiej tkaniny lub tapicerki ze skóry. Można ponadto umieścić dwa krzesła z wikliny. Wszystkie przedmioty powinny być umieszczone pośrodku pokoju, a powierzchnia wzdłuż ścian powinna być udekorowana półkami, półkami lub kompaktowymi wąskimi szafkami, ukazującymi różnorodność wystroju.

W łazience

Łazienka w amerykańskim domu różni się od zwykłych pokoi, często dużym rozmiarem. Ma wszystko, czego potrzebujesz: wannę przy lub zamontowaną na nogach bez ozdób. Ściany mogą być wyłożone kafelkami lub fragmentami mozaiki, ale większość z nich jest osłonięta panelami i pomalowana farbą.

W sypialni

Wnętrze amerykańskiej sypialni jest tak samo demokratyczne jak pozostałe pokoje, wykonane w tym stylu. Możesz z pewnością wybrać dla niej wszystkie te rzeczy, które są potrzebne, ale najważniejsze jest użycie mebli z ciemnego drewna, a reszta powinna być tak lekka, jak to tylko możliwe. Wybierz wysokie, klasyczne łóżko, przestrzeń dookoła można uzupełnić szafkami nocnymi i komodą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne