Strona głównaFinanseKasy fiskalne we Wrocławiu i Bielanach – jaką wybrać?

Kasy fiskalne we Wrocławiu i Bielanach – jaką wybrać?

Od stycznia 2020 roku, na rynek polski są wprowadzane stopniowo kasy fiskalne online. W związku z tym pojawiło się wiele firm oferujących tego typu kasy fiskalne we Wrocławiu. Jednak jak wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie? Ważne jest aby podjąć decyzje z możliwie jak największą wiedzą na temat zmian.

Podział kas fiskalnych

Kasy fiskalne możemy podzielić ze względu na konstrukcję oraz ze względu na ich przeznaczenie i sposób ewidencji sprzedaży. Pierwszy podział obejmuje kasy autonomiczne, które posiadają wbudowaną bazę danych dotyczącą danych o towarach i usługach. Do ich obsługi nie jest wymagany program aplikacyjny. W tej grupie znajdują się również drukarki fiskalne. Są to kasy sterowane za pomocą programu aplikacyjnego. Drukarki fiskalne nie mogą pracować samodzielnie, to znaczy bez podłączenia do komputera.
Drugi podział opiera się na przeznaczeniu kasy oraz jej sposobie ewidencji sprzedaży. Można tutaj wyróżnić kasy ogólne, w których prowadzenie ewidencji obrotu i kwot podatku nie wymaga specjalnych funkcji. W tej kategorii należy również zwrócić uwagę na kasy o zastosowaniu specjalnym, które są tak skonstruowane, aby mogły działać w określonych warunkach. Kasy tego typu są używane między innymi w transporcie pasażerskim.
Ze względu na nowe przepisy możemy wyróżnić trzeci podział, który dzieli kasy ze względu na sposób zapisu danych. Wyróżniamy tutaj : kasy z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii oraz kasy online, które mają możliwość przesyłania danych na zewnętrzne nośniki.

Kasy fiskalne online – jakie zasady muszą przyswoić przedsiębiorcy?

Kasy fiskalne online nie muszą zostać przez przedsiębiorców kupione. Oczywiście są niezbędne do obsługi firm, jednak mogą być używane na podstawie umowy dzierżawy, najmu czy leasingu. Niemniej warto pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zakup własnego sprzętu, mogą ubiegać się o zwroty do nawet 90 % wartości netto kasy. Jednak kwota zwrotu nie może przekraczać 700 zł. Do najważniejszych obowiązków przedsiębiorców, którzy posiadają kasy online, będzie należało zadbanie o połączenie kasy, aby mogła przesyłać dane pomiędzy urządzeniem, a Centralnym Repozytorium Kas. Podatnik zostanie zwolniony z obowiązku zgłaszania urządzenia do naczelnika urzędu skarbowego. Do tej pory każdy przedsiębiorca musiał zgłaszać kasę w celu otrzymania numeru ewidencyjnego. Kasy online mają możliwość generowania paragonu fiskalnego w papierowej formie, jednak podatnik nie będzie zobowiązany do drukowania kopii tych dokumentów.

Kasy fiskalne Wrocław i Bielany Wrocławski, jak wybrać odpowiednią?

W związku z nowym rozporządzeniem w sprawie kas fiskalnych, na rynku pojawiło się wiele kas online. Wśród nich można znaleźć zarówno kasy fiskalne online stacjonarne, jak i mobilne. Te drugie sprawdzą się doskonale u przedsiębiorców, którzy swoje usługi wykonują w różnych miejscach. Wśród uznawanych marek kas fiskalnych znajduje się m.in. Farex Pro. W ofercie producenta możemy znaleźć między innymi kasę Farex Pro 300, która jest mała, lekka, mobilna oraz spełnia wszystkie wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów. To niepozorne urządzenie posiada prawie wszystkie rozwiązania, które są dostępne w większej wersji PRO 600, która jest przeznaczona do użytkowania stacjonarnego i sprawdzi się idealnie w średnich punktach usługowych i handlowych. W momencie pojawienia się tylu zmian w funkcjonowaniu kas fiskalnych, można pomyśleć o obsłudze informatycznej firm. Warto, aby wdrożeniem wszystkich procedur zajęli się specjaliści, którzy ponadto będą udzielali wsparcia pracownikom w razie problemów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne