Strona głównaBiznesHale magazynowe dla małych i dużych przedsiębiorstw

Hale magazynowe dla małych i dużych przedsiębiorstw

Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa produkcyjne poza obiektami, w których zachodzą procesy produkcyjne, potrzebują powierzchni magazynowych. Niezależnie od tego czy są to małe czy duże firmy, muszą gdzieś przechowywać czy to surowce i półprodukty, czy to wyroby gotowe. Ale czy zapotrzebowanie na magazyny dotyczy tylko firm produkcyjnych? Z pewnością nie. Hale magazynowe są również nieodłącznymi obiektami przy wielu rodzajach działalności handlowych, usługowych i przy prowadzeniu gospodarstw rolnych. Magazyny mogą być różnych rozmiarów, mieć różne formy i różne przeznaczenie. Wszystko jednak sprowadza się do tego, że potrzebne są powierzchnie  odpowiednio dostosowane do przechowywania różnego rodzaju towarów i produktów.

RODZAJE MAGAZYNÓW

Aby wyszczególnić rodzaje magazynów, trzeba przede wszystkim zdefiniować kryterium, pod względem którego dokonuje się podziału. Przykładowo ze względu na procesy zachodzące w magazynach można wyróżnić magazyny wyrobów gotowych, półfabrykatów, części przedmontażowych, magazyny techniczne, magazyny zaopatrzeniowe itp. Biorąc pod uwagę materiały, z których obiekty są wykonane, mamy magazyny murowane, stalowe czy też namioty magazynowe. W oparciu o konstrukcję i rozwiązania techniczne stosuje się magazyny zamknięte, półotwarte i otwarte. Także jeden magazyn może charakteryzować wiele rodzajów opartych o różne kryteria. Doświadczeni producenci magazynów tj. Stick Hale – https://www.stick-hale.pl, z powodzeniem doradzą w wyborze konkretnego rozwiązania.

STALOWE HALE MAGAZYNOWE I NAMIOTY MAGAZYNOWE

Nowoczesne rozwiązania pozwalają kształtować magazyny w odniesieniu do przeznaczenia i potrzeb firmy. Projektuje się hale magazynowe różnych rozmiarów, z różnych materiałów, z indywidualnym wyposażeniem i designem. To firma ostatecznie staje przed decyzją, w jaki magazyn zainwestować. Mówiąc o obiektach zamkniętych, które mają służyć przez wiele lat, najczęściej wybór jest dokonywany pomiędzy halą stalową i halą namiotową.

Magazynowe hale stalowe wyróżniają się solidną stalową konstrukcją zabezpieczoną przed korozją o obudowa dachu i ścian wykonaną z płyt warstwowych lub blachy trapezowej. Z kolei namioty magazynowe mogą mieć konstrukcję stalową lub aluminiową. Ściany mogą byś pokryte, jak w przypadku hal stalowych, płytami warstwowymi lub blachą, natomiast dach wykonany jest z plandeki PCV (może byś standardowy pojedynczy lub podwójny podgrzewany). Zarówno w jednym i drugim przypadku można dowolnie zastosować okna, drzwi i bramy. Więcej na temat hal magazynowych, ich projektowania i budowy można znaleźć na stronie producenta https://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe/hale-magazynowe/ Po wypełnieniu formularza, który się tam znajduje, każdy może otrzymać darmową wycenę na projekt i budowę hali magazynowej dostosowanej do swoich potrzeb.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne