Osuszanie ścian

Dla właściciela budynku informacja o zawilgoconych ścianach wydaje się czarnym koszmarem. Taki stan rzeczy od razu kojarzy się z potrzebą wykonywania kosztownych remontów. Jak się okazuje wbrew pozorom wcale nie ma takiej konieczności gdyż na rynku dostępnych jest wiele metod osuszania budynku. Jak wygląda osuszanie budynku? Postaramy się odpowiedzieć zwięźle na to pytanie za pomocą tego krótkiego artykułu. 

Po pierwsze trzeba mieć na uwadze że wilgoć w budynku to bardzo niebezpieczne zjawisko. Oczywiście wilgoć potrafi być szkodliwa dla stabilności budynku oraz po prostu wygląda bardzo nieestetycznie. Jednak to co jest kluczowe to jej wpływ na nasze zdrowie. Wilgotne ściany są miejscem sprzyjającym rozwojowi grzybów. Długotrwałe zamieszkiwanie pomieszczeń w których występuje pleśń, grzyby oraz podwyższony poziom wilgoci ma bardzo przykre skutki dla naszego układu oddechowego. 

Jak się pozbyć takiego problemu? 

Osuszanie budynku to przede wszystkim rozpoznanie problemu. Jeśli jest źle wykonana izolacja należy ją bezwzględnie poprawić. Jeśli problem leży w źle załączonej instalacji wodno-kanalizacyjnej to tutaj także niezbędna jest interwencja fachowca. Gdy natomiast skutki zawilgocenia nie są tak bardzo oczywiste to zdecydowanie zaleca się przeprowadzenie osuszania. Na rynku dostępnych jest wiele metod suszenia, dzięki czemu problem z zawilgoconymi ścianami jest do okiełznania. 

Podstawowa metoda, która jest nieinwazyjna to nagrzanie pomieszczeń. Metoda ta polega na nagrzaniu powietrza powyżej temperatury pokojowej i wdmuchiwaniu nagrzanego powietrza do wnętrza ścian. Metoda kondensacyjna, polega na użyciu specjalnego wentylatora (którego zadaniem jest wtłaczanie nagrzanego powietrza). 

Kolejna metoda to osuszanie absorpcyjne, które polega na wykorzystaniu środka pochłaniającego wilgoć. Może to być np. silikonowy żel. 

W przypadku zalanej posadzki popularne są pompy podposadzkowe, które odpompowują zalegającą wodę. 

Dobranie odpowiedniej metody to kluczowa sprawa w procesie pozbywania się wilgoci. Pomocna w tym aspekcie jest rada doświadczonych specjalistów. W tym celu zalecamy zajrzeć na stronę: https://dry-service.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne