Strona głównaBiznesCzym charakteryzuje się coaching dla kobiet?

Czym charakteryzuje się coaching dla kobiet?

W dzisiejszych czasach rzadko kto zapytany o swoje życie odpowie, że nic by w nim nie poprawił. Nie zawsze jednak posiadamy wiedzę na co zwrócić uwagę przy planowaniu swojej kariery czy życia osobistego. Według statystyk to właśnie kobiety często są bardziej krytyczne wobec siebie, a co za tym idzie nie zawsze są pewne swoich decyzji i szukają pomocy wśród rodziny lub znajomych. Dlaczego by więc nie skorzystać z porady profesjonalisty?  

Coching dla młodych dziewczyn, będących na starcie kariery zawodowej

Uczennica świeżo po maturze jest postawiona przed nie lada wyborem. Pytania, co chce robić w życiu, są często zbyt przytłaczające. Coaching może rozwiązać ten problem i ją ukierunkować, by zdjąć z jej barków ciężar decyzji. Jednocześnie wczesne skonsultowanie się w sprawie swojego życia sprawi, że młoda dorosła będzie pewniejsza i łatwiej jej będzie planować przyszłość, mając już zarysowany wstępnie jej projekt.

Coaching to także świetny motywator dla pań w średnim wieku

Powoli przestaje obowiązywać społeczne przeświadczenie, by trzymać się raz objętej drogi i nie szukać niczego lepszego. Coaching pomaga w chłodnym ocenieniu czy kariera zawodowa przebiega w sposób satysfakcjonujący.

Mentoring to także pomoc w sferze życia osobistego. Jest wiele osób, które mogą wynieść z sesji coachingowej coś dobrego dla siebie. Przykładowe grupy, kobiet, które mogą widzieć wartość dodaną w coachingu to między innymi:

  • matki pracujące w domu to grupa czująca, że zasługują na coś więcej od życia i szukająca, jak to osiągnąć;
  • osoby wracające do pracy po dłuższym pobycie w domu nie mają na siebie pomysłu, ale nie chcą czuć się “w tyle”;
  • kobiety zmęczone i wypalone pracą, szukające sposobu, by przywrócić tę iskrę motywacji;
  • pragnące zmienić branżę, które nie wiedzą jaki kierunek obrać;
  • panie niezadowolone ze swojego życia, jednak nie do końca są świadome co mogą zrobić, by poprawić swoje samopoczucie;

W gruncie rzeczy ludzie od stuleci szukali porad wśród bliskich w sprawie swojego życia. Współcześnie mamy ten komfort, że wystarczy znaleźć odpowiedniego mentora i skonsultować to z nim.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne