Strona głównaBiznesCzy warto skorzystać z agencji pracy podczas zatrudniania pracowników z Ukrainy?

Czy warto skorzystać z agencji pracy podczas zatrudniania pracowników z Ukrainy?

Naturalną sytuacją jaka pojawia się w rozwijającej firmie są braki kadrowe. Uzupełnienie brakujących wakatów w krótkim czasie jest nie lada wyzwaniem, z którym mało która firma radzi sobie w płynny i bezproblemowy sposób. Jednym z popularnych sposobów na uzupełnienie braków kadrowych stało się zatrudnianie pracowników ze wschodu – w szczególności z Ukrainy. Koncepcja zatrudnienia zmotywowanych i pracowitych osób zza wschodniej granicy jest bardzo kusząca jednak mało który przedsiębiorca wie jak do tego zadania podejść. W niniejszym artykule przedstawiamy, dlaczego warto podjąć współpracę z agencją pracy specjalizującą się w zatrudnianiu obcokrajowców.

Pracownicy z Ukrainy są cenieni na polskim rynku pracy

Pracownicy z Ukrainy słyną z dużej motywacji do pracy, niezłej produktywności, dobrej komunikatywności oraz niewygórowanych oczekiwań finansowych. Z punktu widzenia pracodawcy siła robocza zza wschodniej granicy jest szansą na rozwinięcie biznesu. Pracownicy z Ukrainy z powodzeniem od lat pracują w małych i średnich polskich firmach, a także w dużych korporacjach. Oczywiście niesłabnącą popularnością cieszą prace fizyczne i sezonowe. Jednak warto zaznaczyć, że wbrew pozorom, pracownicy ze wschodu bardzo coraz częściej podejmują się prac biurowych lub takich, które wymagają specjalistycznej wiedzy z wąskiej dziedziny.

Agencja pracy oferuje kompleksową obsługę

Osoby pochodzące z Ukrainy, w Polsce mogą być zatrudniani w oparciu o uproszczoną procedurę legalizacji pracy i pobytu. Tak czy inaczej pracodawca powinien dysponować odpowiednim know-how oraz przede wszystkim znajomością prawa w zakresie zatrudniania obcokrajowców. Co ciekawe, profesjonalne agencje zapewniają pełne bezpieczeństwo prawne ponosząc odpowiedzialność za proces zatrudnienia. Dlatego też podjęcie współpracy z wyspecjalizowaną w tym zakresie agencją pracy wydaje się naprawdę rozsądnym rozwiązaniem.

Agencja pracy specjalizująca się w zatrudnianiu obcokrajowców kompleksowo zajmuje się rekrutacją, zatrudnianiem oraz legalizacją pracy. Ponadto, w ramach usług dodatkowych pomaga w takich kwestiach jak zorganizowanie transportu oraz zakwaterowania.

Podsumowując, zatrudnianie pracowników ze wschodu dla wielu polskich firm jest szansą na zapełnienie braków kadrowych oraz na wzrost wydajności pracy. Korzystanie z usług agencji zatrudnienia wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem, gdyż agencje tego typu oferują kompleksową obsługę dopełniając wszelkich formalności od A do Z. W szczególności cenne jest wsparcie związane z dopełnieniem formalności prawnych. Pozostałe, kwestie również stanowią wartość dodaną dzięki której przedsiębiorca zyskuje wiele cennego czasu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne