Strona głównaBiznesCzym zajmuje się agencja nieruchomości?

Czym zajmuje się agencja nieruchomości?

Głównym zadaniem agencji nieruchomości jest łączenie każdej ze stron zainteresowanej kupnem oraz sprzedażą nieruchomości. Ponadto, wiele osób chętnie korzysta z usług agencji nieruchomości, gdyż doceniane jest wsparcie w kwestiach natury prawnej (np. sporządzenie odpowiedniej umowy wynajmu lub pomoc podczas wizyty u notariusza). Czym jeszcze zajmuje się agencja nieruchomości? To wyjaśniamy w niniejszym artykule.

Czym zajmuje się agencja nieruchomości?

Co ciekawe, jeszcze do niedawna agent nieruchomości był definiowany jako pośrednik będący osobą fizyczną z odpowiednią licencją. Od 2013 roku pośrednik nie potrzebuje odpowiedniej licencji, jednak wymagane jest wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Pośrednik nieruchomości zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Wsparcie to między innymi pomoc podczas ubiegania się o kredyt, pomoc w skompletowaniu wszystkich wymaganych dokumentów oraz udzielenie gwarancji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji. Praca agencji nieruchomości to również kreatywny marketing oraz negocjacja warunków finansowo-prawnych. Tak szerokie spektrum przydatnych usług sprawia, że wiele osób decyduje się podjąć współpracę z pośrednikiem planując zakup lub sprzedać nieruchomości.

Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości?

Z reguły agencje nieruchomości skupiają się na lokalach mieszkalnych, domach oraz działkach. Ostatnio możemy zaobserwować, że coraz większe zainteresowanie budzą nieruchomości komercyjne (czyli nieruchomości wykorzystywane jako przestrzeń biurowa, miejsce do handlu, lokal pod gastronomię, magazyn lub hala produkcyjna).

Podsumowując, jeśli planujesz kupić lub sprzedać nieruchomość i nie masz zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie to zwrócenie się o pomoc do specjalistów wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Transakcje na rynku nieruchomości zazwyczaj dotyczą dosyć wysokich kwot z związku z czym zdecydowanie warto podejść do tego zadania z odpowiednim profesjonalizmem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne