Strona głównaBiznesCo należy wiedzieć o halach stalowych?

Co należy wiedzieć o halach stalowych?

Budowa, która opiera się na konstrukcjach szkieletowych wykonanych z metalu, głównie ze stali jest coraz częściej spotykana w naszym kraju. Jeszcze dotychczas dotyczyła przede wszystkim budowli wielkopowierzchniowych, obecnie jest stosowana całkiem często również przy budowach domów jednorodzinnych. Z uwagi na coraz większą popularność tej technologii poniżej przedstawiamy garść podstawowych informacji na temat tak zwanego lekkiego szkieletu stalowego.

W budynkach, w których podstawą jest konstrukcja szkieletowa wykorzystuje się lekkie, zimno-gięte profile ze stali. Najczęściej wykorzystuje się stal konstrukcyjną klasy 280 lub 350. Zazwyczaj jest to stal ocynkowana.

Technologia ta najczęściej jest wykorzystywana do budowy obiektów wielkopowierzchniowych takich jak obiekty handlowe, przemysłowe lub magazynowe. W ostatnim czasie rosnąca popularność sprawiła, że coraz częściej obserwujemy również budynki jedno i wielorodzinne które dostałem wzniesiony w oparciu o metalową konstrukcję szkieletową. Z uwagi na to, że to właśnie obiekty przemysłowe najczęściej są budowane przy użyciu konstrukcji stalowych bardzo często możemy znaleźć oferty tego typu pod hasłem „hale przemysłowe montaż”.

Co ciekawe konstrukcje tego typu mogą mieć do czterech kondygnacji, natomiast maksymalna wysokość ścian to 6 metrów, przy czym rozpiętość stropów nie powinna przekraczać 12 m.  w przypadku obiektu przekraczającego te wymogi można zastosować konstrukcję nośną żelbetową. W takim wypadku wymiary mogą być nielimitowane.

Bardzo często konstrukcje stalowe są z powodzeniem wykorzystywane do wykonanie nadbudowy na istniejących budynkach. Wynika to z tego faktu, że są uznane za lekkie i wytrzymałe. Konstrukcje tego typu z powodzeniem mogą być montowane do fundamentów lub elementów żelbetowych istniejących budynków.

Istotną zaletą konstrukcji stalowych jest krótki czas budowy. Struktura jest wykonana z elementów prefabrykowanych, dzięki czemu wzniesienie budynku jest stosunkowo szybkie. Niewielki obiekty czy takie jak domy jednorodzinne są wznoszone w kilka tygodni. Przy czym sama budowa konstrukcji to kwestia zaledwie kilku dni.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne