Strona głównaBiznesBezpieczny zakup używanych regałów magazynowych

Bezpieczny zakup używanych regałów magazynowych

Zakup regałów magazynowych na rynku wtórnym może być źródłem poważnych oszczędności. Ale z oszczędnościami związane jest ryzyko zakupu systemu nadmiernie wyeksploatowanego lub uszkodzonego. Ryzyko to jest szczególnie istotne dla firm, które stawiają pierwsze kroki w branży.

Co zrobić, aby nie popełnić poważnego błędu i nie stracić pieniędzy? Jakich zasad należy się trzymać?

Korzystanie z usług wyspecjalizowanych pośredników

Pierwszym możliwym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wyspecjalizowanych pośredników. Na rynku funkcjonuje wiele firm profesjonalnie zajmujących się skupem i sprzedażą używanych regałów magazynowych.

Co można zyskać korzystając z usług pośrednika? Przede wszystkim pewność, że kupowany system regałowy spełnia wymagania jakim będzie poddawany podczas dalszej eksploatacji. Mowa tu zarówno o jego stanie technicznym jak i o optymalnym zaspokojeniu potrzeb związanych z poziomem i efektywnością operacji magazynowych.

Dodatkowo pośrednicy zapewniają możliwość uzyskania szczegółowej dokumentacji systemu regałów magazynowych (od pośrednika lub pierwszego dostawcy).

Zatrudnienie ekspertów w dziedzinie regałów magazynowych

Istnieje też inne rozwiązanie – wybierane przez przedsiębiorców, którzy nie chcą obdarzać szczególnym zaufaniem firm pośredniczących. Jest to zatrudnienie eksperta w dziedzinie regałów magazynowych.

Dzięki jego fachowej wiedzy i doświadczeniu możliwe jest uniknięcie wielu błędów w procesie wyboru i finalizacji oferty zakupu używanych regałów magazynowych. Eksperci, podobnie jak pośrednicy, pomagają w ocenie stanu technicznego systemu regałowego oraz jego przydatności do planowanych operacji magazynowych. Dodatkowo służa oni fachowym wsparciem w procesie montażu układu regałów magazynowych w miejscu docelowym.

Demontaż regałów magazynowych

Demontaż używanych regałów magazynowych powinien być bezwzględnie przeprowadzony przez wykwalifikowaną firmę. Podczas nieprofesjonalnych prac może bowiem dojść do poważnych uszkodzeń systemu. A jeszcze częściej dochodzi do zagubienia istotnych elementów regału.

Demontaż regałów magazynowych to także doskonały moment na przeprowadzenie dodatkowej kontroli ich stanu technicznego. Zatowarowanie regału często uniemożliwia przeprowadzenie kompleksowej oceny. Jednostki towarowe często zasłaniają istotne elementy konstrukcji lub uniemożliwiają dostęp do nich.

Podsumowanie, czyli czy warto kupować regały magazynowe na rynku wtórnym

Zakup używanych regałów magazynowych jest dla przedsiębiorców dysponujących ograniczonymi budżetami rozwiązaniem bardzo korzystnym. A dzięki fachowemu wsparciu firm pośredniczących lub niezależnych ekspertów możliwe jest uniknięcie wielu błędów i dokonanie transakcji, dzięki której możliwe będzie wykorzystywanie regałów przez wiele lat.

Dobrą wiadomością dla wszystkich planujących zakup regałów na rynku wtórnym jest jego bardzo dynamiczny rozwój. Sprawia on, że oferta używanego wyposażenia z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjna. Jednak nadal ryzyko związane z transakcjami jest istotne i nie należy go pomijać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne