Strona głównaBiznesW jaki sposób skutecznie i szybko nauczyć się angielskiego: na kursach czy...

W jaki sposób skutecznie i szybko nauczyć się angielskiego: na kursach czy z korepetytorem?

Język angielski jest uważany za międzynarodowy, rozmawiając po angielsku można bez problemów rozumieć ludzi z innych państw, poznawać inne kultury i podróżować po całym świecie. Angielski bardzo ułatwia życie. W nasze dni trudno wyobrazić, żeby w szkole czy w uniwersytecie nie było takiego przedmiotu jak angielski. Znajomość angielskiego daje więcej perspektyw w znalezieniu dobrze płatnej pracy. W sferze IT język angielski pomoże szybciej opanować techniczny, zawodowy język programowania i zawsze być zapoznanym z nowościami branży. W opanowaniu tego pomogą korepetycje z angielskiego i dużo innych metod! 

JAKIE SĄ SPOSOBY NAUCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO?

W 21 wieku podróżowanie stało powszechnym zjawiskiem. Dlatego popyt na klasy i korepetycje angielskiego znacznie wyrósł. Zjawiły się nowe metody uczenia się, takie jak korepetycje angielskiego online lub samodzielne opanowanie języka za pomocą internetu i książek. Najpopularniejszymi sposobami dotychczas zostają lekcje angielskiego w grupach oraz korepetycje, które prowadzi nauczyciel prywatny. Wszystkie metody mają swoje plusy i minusy. Dla większej efektywności warto stosować kilka sposobów. Na przykład, nauczyciel domowy może pomóc wam z gramatyką i poprawnym wymówieniem słów, a samodzielnie można praktykować teoretyczną wiedzę, rozmawiać w języku angielskim z innymi ludźmi. 

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY LEKCJĄ ANGIELSKIEGO W GRUPIE, A ZAJĘCIAMI Z KOREPETYTOREM INDYWIDUALNYM?

Korepetycje języka angielskiego mają zalety, zarówno jak i wady. Poniżej przedstawia się lista zalet:

  • korepetytor może dostosować swoje lekcje do konkretnych potrzeb ucznia: przygotować do matury lub nauczyć specyfiki biznesowej w angielskim;
  • nauczyciel będzie udzielać czas tylko jednej osobie;
  • grafik zajęć można zmieniać i dostosować do klienta;
  • klient sam wybiera konkretnego wykładowcę, który mu odpowiada za wiekiem, płcią i doświadczeniem;
  • wstęp do uniwersytetu będzie bardzo łatwym procesem, jeżeli korepetytor pomoże przygotować się do konkretnych zadań z angielskiego.

Angielski z korepetytorem ma też niektóre wady, takie jak brak praktyki mówienia, dialogów z innymi ludźmi. Każdy człowiek mówi z różną szybkością i akcentem, dlatego ważne jest to żeby rozmawiać po angielsku nie tylko z wykładowcą. 

Klasy w szkołach językowych różnią się od indywidualnych lekcji tym, że mają jeden program dla wszystkich uczniów, który nie jest spersonalizowany. W tym jest problem, że podejście takie same do wszystkich osób na zajęciach. Minusem też można nazwać to, że uczenie się w grupie na kursach językowych potrzebuje dużo czasu. Jeżeli macie egzamin angielskiego w szkole lub na uczelnie za kilka miesięcy, kursy nie są najlepszych rozwiązaniem.  

Jednak, angielski w grupie ma swoje plusy:

  • zajęcia są prowadzone w grupie osób podobnego wieku, którzy mają jedne te same zainteresowania i mogą mieć dużo wspólnego, taki podział wiekowy na grupy ma dobry wpływ na komunikację między uczniami;
  • zazwyczaj szkoły językowe po zakończeniu kursu wydają certyfikaty, które są bardzo przydatne dla stworzenia CV.

ANGIELSKI JEST BARDZO POPULARNY W ŚWIECIE I WARTO SIĘ GO NAUCZYĆ!

Angielski się przyda w wielu sytuacjach życiowych! Masz za niedługo maturę lub egzamin z angielskiego przed wstępem do uniwersytetu, a może szukasz pracy lub podróżujesz do innych państw? Wszędzie pomoże ci znajomość angielskiego. Otóż warto zacząć go uczyć już dziś, wyszukaj korepetytora na stronie buki.org.pl lub wybierz dla siebie szkołę językową. Najważniejsze działać kompleksowo, oprócz lekcji zawsze praktykować język samemu: oglądaj filmy, słuchaj muzyki, radio po angielsku i na pewno zaczniesz mówić w bardzo szybkim terminie!

Więcej na: https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne