Strona głównaUncategorizedSerwisy łączące polską społeczność zamieszkującą Wyspy Brytyjskie

Serwisy łączące polską społeczność zamieszkującą Wyspy Brytyjskie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym temat Polonii żyjącej na terenie Wielkiej Brytanii. Jak powszechnie wiadomo duża liczebność polskich imigrantów zamieszkujących wyspy sprzyja rozwojowi polskich społeczności współpracujących ze sobą w zakresie poszukiwania pracy lub mieszkania. Kwitnie również handel usługami i towarami pomiędzy polską społecznością.

Polacy w Wielkiej Brytanii

Polonia w Wielkiej Brytanii to druga pod względem wielkości grupa imigrantów (pierwsze miejsce zajmują Hindusi). Liczbę Polaków mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii szacuje się na ponad 1 milion osób (według danych z 2017 roku). Brytyjski urząd statystyczny podaje że co roku na terenie Wielkiej Brytanii Polki rodzą 23 tysiące dzieci. Największym ośrodkiem imigracyjnym jest Londyn, który jest zamieszkiwany przez około 250 tys. osób. Ponadto, duże ośrodki imigracyjne to Birmingham, Manchester oraz Edynburg i Glasgow w Szkocji.

W ostatnim czasie zaobserwowano nieznaczny spadek liczebności Polaków na terenie Wielkiej Brytanii. Powodów takiej sytuacji można doszukiwać się w coraz lepszej koniukturze gospodarczej Polski. Kolejnym czynnikiem może być wzrost niepewności związanym z prawami obywatelskimi imigrantów po zapowiadanym Brexicie. Wielka Brytania była najpopularniejszym kierunkiem imigracyjnym po wejściu do Unii Europejskiej. Obecnie szacuje się że na popularności wśród polskich imigrantów zyskują państwa skandynawskie.  Nie zmienia to faktu że Wielka Brytania wciąż pozostaje atrakcyjnym kierunkiem dla imigrantów z Polski. Tamtejszy rynek pracy wciąż potrzebuje dodatkowej siły roboczej. Obecnie, 15 lat po wejściu polski do UE wiele Polskich rodzin mieszka w Wielkiej Brytanii przez długi czas i czuje mocno asymilację z kulturą Brytyjską.

Serwisy internetowe łączące Polaków zamieszkujących wyspy Brytyjskie.

Tak duża liczebność naszych rodaków na terenie Wielkiej Brytanii sprawia że z powodzeniem rozwija się handel pomiędzy polską społecznością. Pomocne w tym aspekcie są serwisy internetowe łączące Polaków mieszkających na wyspach.  Przykładem takiej strony jest syrenka.co.uk na której to znajdują się ogłoszenia wystawiane przez polonię. Kategoria ciesząca się niesłabnącą popularnością to oczywiście – praca. Poza ogłoszeniami szukam oraz oferuje pracę znajdziemy ogłoszenia dotyczące nieruchomości w podziale na pokoje, mieszkania oraz domy.

Ponadto, Polacy zamieszkujący wyspy chętnie korzystają z usług oferowanych przez rodaków. Wychodząc temu naprzeciw pojawia się coraz więcej serwisów w stylu Ogloszenia UK, które pozwalają na skontaktowanie się ze sobą polskiej społeczności. Przykładowe ogłoszenia dotyczą przesyłek z Anglii do Polski, pomocy w kwestiach księgowych i administracyjnych, transport z lotniska. Nie może zabraknąć ogłoszeń budowlanych czyli dotyczących branży z której Polacy na wyspach są najbardziej znani.

Podsumowując, uważamy że kultywowanie polskiej kultury wśród polonii i wzajemna pomoc na imigracji to pozytywna strona imigracji. Pomoc polskiej społeczności za granicą jest szczególnie ważna dla osób stawiających pierwsze kroki na imigracji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne