Strona głównaBiznesPoczątki w biznesie – wybór księgowego?

Początki w biznesie – wybór księgowego?

Choć na pierwszy rzut oka prowadzenie własnej działalności wydaje się proste, po zgłębieniu tematu, przybiera on nieco inny wymiar. Własny biznes to nie tylko sprzedaż towarów lub usług czy zdobywanie nowych kontrahentów, przedsiębiorca musi także być na bieżąco z rozliczeniami w urzędach – miasta, skarbowym czy ZUS – ie. Osobom początkującym w biznesie z pomocą przychodzą profesjonalne biura rachunkowe.

Dobre biuro rachunkowe, czyli jakie?

Polskie prawo pracy to szereg skomplikowanych ustaw i przepisów, trudno oczekiwać, żeby początkujący przedsiębiorca znał je wszystkie. Nieocenioną pomocą w tym zakresie jest sprawdzone biuro rachunkowe, które na czas zadba o wszystkie formalności. Jednak by zyskać pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • Kompetencje – każda legalnie działająca kancelaria podatkowa musi posiadać aktualny, imienny certyfikat wydany przez Ministra Finansów. Dokument ten daje nam gwarancję, że osoba, z którą mamy do czynienia ma wiedzę i doświadczenie.
  • Polisę OC – firmy, które zajmują się świadczeniem usług księgowych, muszą wykupić polisę OC, która pozwala wyegzekwować rekompensaty w przypadku szkody powstałej na skutek winy lub błędu księgowego.
  • Warunki współpracy i cenę – przed podpisaniem umowy, warto upewnić się, jaki zakres usług obejmuje – tylko wypełnianie deklaracji podatkowych i przechowywanie dokumentów, czy bardziej kompleksowe działania. Istotna jest również cena – trzeba sprawdzić, czy uwzględnia wszystkie usługi, czy tylko część, a za dodatkowe trzeba dopłacać.

Gdzie szukać – lokalnie, czy w sieci?

W przypadku początkujących przedsiębiorców zdecydowanie lepiej sprawdzi się lokalne biuro księgowe. Bezpośredni kontakt ułatwi wiele spraw, a kompleksowa obsługa przyjmie formę doradztwa podatkowego.

Jednak przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z opiniami, które w łatwy sposób można znaleźć w sieci – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. biuro rachunkowe Toruń, aby otrzymać sporą dawkę rzetelnych informacji od klientów. Powodzenia!

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne