Strona głównaUncategorizedO czym należy pamiętać planując przeprowadzkę

O czym należy pamiętać planując przeprowadzkę

Przeprowadzka to rozbudowane zagadnienie, które obejmuje długą listę zadań. Najważniejszym jest oczywiście przewiezienie rzeczy osobistych oraz mebli z poprzedniego miejsca zamieszkania do nowego lokum. Jednak każdy kto chociaż raz miał przyjemność brać udział w przeprowadzce wie że przygotowanie przeprowadzki wymaga również zadbania o inne elementy. Jakie dokładnie? Zapraszamy do lektury.

Sprawy urzędowe

Zmiana miejsca zamieszkania często wiąże się ze zmianą zameldowania, do tego praktycznie zawsze wiąże się ze zmianą adresu korespondencyjnego. Trzeba pamiętać o tym fakcie przeróżne instytucje (np. urząd skarbowy, pocztę, ZUS, firmę ubezpieczeniową itd.). Jednocześnie trzeba pamiętać o poinformowaniu wszystkich firm, które świadczą usługi związane stricte z określonym mieszkaniem (np. zakład energetyczny, telewizje kablową, dostawcę internetu itd.). Czasami nie ma potrzeby informowania wszystkich ale warto mieć na uwadze że trzeba poświęcić chwilę czasu na dopełnienie spraw formalnych.

Porządki

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać że przeprowadzka to doskonała okazja na generalne porządki w mieszkaniu. To świetny moment na przekalkulowanie co nam rzeczywiście jest potrzebne a czego możemy się pozbyć.

Pakowanie

Trzeba poważnie podejść do pakowania rzeczy. Jeśli skorzystamy z kartonów i dobrze przygotowanych pakunków (najlepiej odpowiednio podpisanych) to znacznie skrócimy czas potrzebny na rozpakowanie rzeczy w nowym lokum. Warto w miarę możliwości zabezpieczyć każdy pakunek tak aby uniknąć niechcianych uszkodzeń podczas transportu.

Transport

Przeprowadzka niemal z definicji wiąże się z potrzebą przewiezienia naszego dobytku. Poza rzeczami osobistymi zazwyczaj do przewiezienia są również meble. Mając ten fakt na uwadze należy zadbać o transport za pomocą którego bez większych problemów przewieziemy przedmioty o większych gabarytach. W tym celu najlepiej skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą przeprowadzkową, która poza usługą transortową pomoże w przenoszeniu mebli np.  http://przeprowadzimy-cie.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne