Strona głównaUncategorizedKorzyści z wyboru herbicydu do zwalczania chwastów podczas sadzenia plonów

Korzyści z wyboru herbicydu do zwalczania chwastów podczas sadzenia plonów

Po posadzeniu plonów żaden rolnik nie chce zobaczyć, jak jego ciężką pracę niszczą chwasty i szkodniki.

Może to być szczególnie niepokojące, gdy młode chwasty są widoczne jeszcze przed wzejściem plonu. Te wczesne chwasty stanowią jedno z największych zagrożeń dla roślin, ponieważ będą konkurować z plonami o światło słoneczne, wodę i składniki odżywcze, co często skutkuje zmniejszeniem plonów i niższymi zyskami.

Kiedy przeprowadzić zwalczanie chwastów w buraku cukrowym

W rzeczywistości, zanim jeszcze zobaczysz chwasty na polu, możesz podjąć kroki, aby rośliny mogły rosnąć bez niepotrzebnej konkurencji i strat w plonach. Jednym z najbardziej obiecujących sposobów na wyeliminowanie konkurencji chwastów we wczesnym okresie wzrostu jest zastosowanie przedwschodowego herbicydu, który usuwa chwasty, zanim uprawa wyjdzie z ziemi. Korzyści ze stosowania herbicydów przed wschodami można odczuć nie tylko na początku sezonu, ale także później, a także w przyszłych sezonach wegetacyjnych. Największe zagrożenie dla wzrostu plonów stanowią chwasty wczesne. Zwalczanie chwastów za pomocą herbicydów przedwschodowych usuwa trudne chwasty, zanim będą one mogły konkurować z roślinami, a mniejsza konkurencja ze strony chwastów minimalizuje ryzyko zmniejszenia plonów.Jako część systemu dwuetapowego, przedwschodowe stosowanie herbicydu może również złagodzić rozwój chwastów odpornych na herbicydy. Zaleca się włączenie do mieszanki zbiornikowej wielu różnych skutecznych miejsc działania. Dzięki takiemu podejściu chwasty są zwalczane na wiele sposobów we wczesnym sezonie. Skuteczne zwalczanie chwastów w czasie sadzenia znacznie zmniejsza ryzyko ich rozwoju odporności na herbicydy.Rolnicy przeprowadzają zwalczanie chwastów w buraku cukrowym na różnych etapach rozwoju plonów, ale im wcześniej pozbędziemy się niepotrzebnych roślin, tym większe i lepszej jakości będą nasze zbiory. Bez ochrony roślin produktami agrochemicznymi chwasty rozplenią się i będą zagrażać prawidłowemu wzrostowi buraków na polach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne