Strona głównaFinanseCzym zajmuje się doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy

Jeśli zamierzasz skorzystać z kredytu lub pożyczki gotówkowej to z pewnością rozważasz skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Na czym polega praca firmy doradczej? Jak powinna wyglądać współpraca z doradcą kredytowym? Na jakiej zasadzie działają doradcy finansowi? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania. 

Doradca finansowy

Zadaniem doradców finansowych jest dostarczenie klientowi wiedzy na temat oferowanych na rynku produktów finansowych. 

Pojęcie doradcy finansowego jest szerokie, jednak najczęściej spotykamy się z tym terminem w odniesieniu do firm pomagających przy wyborze kredytu. Wówczas możemy użyć określenia doradztwo kredytowe

Doradcy poza pomocą w wyborze oferty kredytowej zajmują się także innego rodzaju produktami finansowymi. Może to być na przykład konsolidacja zobowiązań, oferta  ubezpieczeniowa lub oferta inwestycyjna.

Czy doradca finansowy jest niezależny? 

Doradcy finansowi otrzymują wynagrodzenie w różnorodny sposób, jest to przede wszystkim zależne od przyjętego modelu biznesowego. 

Niezależny doradca finansowy

Wyróżniamy tak zwanego niezależnego doradcę finansowego. Z reguły jest to osoba prywatna, która specjalizuje się w określonych produktach finansowych. To co wyróżnia niezależnego doradcę to fakt że nie współpracuje z bankami, nie nawiązuje z nimi współpracy. Wynagrodzenie pobiera bezpośrednio od klienta np. za pojedynczą konsultację lub za określoną usługę doradczą. 

Doradca bankowy

Doradca bankowy to osoba zatrudniona przez instytucję bankową. W tym przypadku wynagrodzenie jest zależne od tego czy dojdzie do transakcji pomiędzy klientem a bankiem. Jak łatwo się domyśleć tego rodzaju doradca kredytowy skupia się na ofertach konkretnego banku przez, który został zatrudniony. 

Firma oferująca pośrednictwo kredytowe

Obecnie na rynku jest wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w agregowaniu oraz porównywaniu ofert kredytowych różnych banków. Wynagrodzenie takich firm pochodzi z prowizji która z reguły jest przyznawana dopiero po sfinalizowaniu transakcji. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne