Strona głównaBiznesAnioł biznesu

Anioł biznesu

Naprawdę często jest tak, że nawet mając innowacyjny pomysł na biznes, nie mamy jak wcielić go w obrót, nie posiadamy gdyż odpowiednich technologii, czy również kapitałów. Zamiast jednak zaciągać kredyty bankowe, czy również zapożyczać się u znajomych, możemy skorzystać z pomocy tak zwanego business angel, czyli zamożnej jednostki, która powierzy nam swoje pieniądze w celu sfinansowania inicjatywy gospodarczej.
Ewidentnie anioł biznesu nie jest istotą dobroczynną – osoba, która finansuje nasz pomysł na biznes zazwyczaj wymaga na przykład iluś procent z możliwego profitu lub określonej liczby akcji w naszej kompanii, jeżeli ta odniesie sukces.
Każdy anioł biznesu będzie bardzo pieczołowicie wybierał sobie jednostki, jakim powierzy pieniądze, tak aby posiadać pewność, że pomysł na biznes okaże się sukcesem. Żeby się jednak zabezpieczyć przed możliwym niepowodzeniem, business angel zazwyczaj wymagać będą kolosalnych stóp zwrotu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne