Strona głównaUncategorizedZewnętrzna księgowość, czy osoba na etacie?

Zewnętrzna księgowość, czy osoba na etacie?

Przepisy związane z prawem podatkowym często się zmieniają, a to jest dość problematyczne zwłaszcza dla przedsiębiorców. Firmowa księgowość musi być prowadzona w sposób prawidłowy, jasny i przejrzysty, błędy mogą okazać się bowiem bardzo kosztowne. Prowadząc własną działalność, stajesz więc przed wyborem – księgowa na etacie, czy może outsourcing usług rachunkowych. Co przyniesie Ci więcej korzyści?

Samodzielna księgowa – czy to dobre rozwiązanie?

Zacznijmy więc od samodzielnej księgowej, zatrudnionej na etacie. Bez wątpienia jest to rozwiązanie, które gwarantuje pomoc w zasadzie od ręki – nie musimy się martwić faktem, że księgowa będzie potrzebowała czasu na załatwienie spraw innych klientów czy zapoznanie się z konkretnym przypadkiem – może to być argument, który wielu przekona, warto jednak zastanowić się jeszcze przez chwilę. Trzeba wziąć pod uwagę, że w przypadku urlopu czy choroby, tracimy wsparcie kadrowe na kilka dni, a nawet tygodni. Idąc tym tropem, rozwiązaniem może okazać się zatrudnienie dwóch osób na stanowiska księgowe, wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami.

A może jednak kancelaria podatkowa?

Patrząc na rynkowe trendy, jest to zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie. Co więc zyskamy, podpisując umowę z biurem rachunkowym? Przede wszystkim w takiej placówce zatrudnionych jest co najmniej kilka osób, dzięki czemu bardziej prawdopodobne jest, że będą na bieżąco z wszystkimi zmianami czy kruczkami w prawie podatkowym – a te mogą okazać się naprawdę przydatne przy analizowaniu strategii wydatków przedsiębiorstwa. To rozwiązanie wydaje się więc pewniejsze i bardziej funkcjonalne. Musisz jednak mieć na uwadze, że znalezienie profesjonalnego biura rachunkowego może okazać się sporym wyzwaniem.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jednak współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym z pewnością będzie bezpieczniejsza oraz w mniejszym stopniu obciąży firmowy budżet. Jeśli masz nadal wątpliwości, skorzystaj z porady profesjonalistów  z Aristo Signum – Kancelaria podatkowa Toruń.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne