Strona głównaUncategorizedSprzedaż towarów z Chin

Sprzedaż towarów z Chin

Towary z Chin możemy znaleźć w domu niemal każdej polskiej rodziny. Dzieje się tak oczywiście za sprawą dobrze zorganizowanego importu z Państwa Środka. W ciągu ostatnich lat możemy zauważyć bardzo wyraźny trend upowszechnienia się zakupów z Chin przez klientów indywidualnych. Niektóre badania szacują że nawet co 3 internauta w Polsce kojarzy marki popularną Chińską platformę zakupową – Alliexpress. Co to oznacza dla rynku e-commerce? Z jakimi problemami muszą się zmierzyć importerzy? Zapraszamy do lektury.

Naszym zdaniem znaczne upowszechnienie dokonywania zakupów na popularnych platformach takich jak AliExpress wcale nie oznacza nieuchronnego spadku dochodów dla drobnych przedsiębiorców zajmujących się importem. Po pierwsze dla klientów liczy się czas wysyłki a ten z Chin jest znacznie dłuższy w stosunku do towarów zakupionych w Polsce.

Po drugie dla większości klientów dokonanie zakupu w polskim sklepie internetowym lub na allegro wciąż jest po prostu wygodniejsze.

Po trzecie wbrew pozorom polski importer wciąż może konkurować cenowo ze sprzedawcami na AliExpress. Jak to możliwe? Otóż AliExpress do platforma dedykowana dla handlu detalicznego. Jeśli chcemy dokonać zakupu hurtowego lepiej przyjrzeć się innym serwisom takim jak Alibaba.com lub 1688.com. To właśnie 1688.com uchodzi za najtańszy serwis. Jednak proces zakupowy jest tam najtrudniejszy, chociażby ze względu na barierę językową. Na szczęście pomocni są pośrednicy w tego rodzaju transakcji. Przykładowy pośrednik to np. https://agent1688.com/

Problemy przedsiębiorcy zajmującego się importem

Sprzedaż towarów z Chin charakteryzuje się długą listą zalet, natomiast nie można zapominać o zagrożeniach. Z jakimi mamy do czynienia najczęściej? Niestety, nawet tak popularne serwisy jak Alibaba czy AliExpress nie są całkowicie wolne od oszustów dlatego można spotkać się z brakiem rzetelności ze strony sprzedawcy. Kolejnym problemem jest czas dostawy. Nie jednokrotnie czas dostawy drobnych produktów z Azji przekracza 30 dni. Taki stan rzeczy może znacznie utrudnić prowadzenie biznesu. Kolejnym tematem na który zwracają uwagę przedsiębiorcy jest odprawa celna i związane z nią dokumenty.

Podsumowując, powyżej wymieniono listę problemów z jakimi spotykają się sprzedawcy towarów z Chin. Jednak w obecnych czasach, kiedy popularność importu jest coraz popularniejsza oraz istnieje możliwość skorzystania  z licznych ubezpieczeń nawet problemy z nierzetelnym dostawcą nie powinny być przeszkodą dla dobrze zorganizowanego przedsiębiorcy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne