Strona głównaUncategorizedOprysk w kukurydzy, czyli sposób na szkodniki

Oprysk w kukurydzy, czyli sposób na szkodniki

Uprawy kukurydzy dają doskonałe plony i są często uprawiane przez rolników w Polsce. Kukurydza narażona jest na zachwaszczenie. Wynika to z wielu czynników: typu gleby, sposobu uprawy roślin, klimatu, depozytu nasion chwastów w glebie. Częściej zachwaszczona jest kukurydza uprawiana w monokulturze niż ta uprawiana w inny sposób. Kukurydza jest narażona na działanie setek chwastów. Mogą to być chwasty prosowate, kurze proso, komosa biała, rdesty, rumiany, psianka czarna. Pojawiają się też chwasty wieloletnie. Herbicydy stosowane do usuwania chwastów z kukurydzy powinny być bezpieczne dla człowieka, jego środowiska naturalnego, pszczół i innych organizmów. Nie wolno stosować herbicydów w sposób niezgodny z zaleceniami i według dawek „na oko”.
Skuteczny oprysk w kukurydzy
Strona oprysk w kukurydzy zawiera szeroki wachlarz informacji na temat oprysku w kukurydzy. W razie wątpliwości można spytać doradcę rolnika o to, jakie preparaty mogą być stosowane. Profesjonalny doradca pomoże, doradzi i spokojnie wytłumaczy jakie preparaty są najlepsze. Preparaty stosuje się do gleby (przed wschodem roślin) lub na liście (gdy rośliny już wzejdą). Skuteczne jest aplikowanie herbicydów po siewie, aby ograniczyć wzrost chwastów od samego początku, bez czekania aż pojawią się małe i wątłe rośliny. Oprysk w kukurydzy musi być wykonany ostrożnie. Trzeba poczytać ulotki i stosować dawki preparatów podane przez producenta, ściśle ich przestrzegając, bynajmniej nie zachowując się w tej mierze spontanicznie. Nie wolno nigdy opryskiwać kukurydzy w czasie mrozu, suszy, ataku chorób i szkodników. Rolnicy uprawiają różne odmiany kukurydzy, niektóre z nich będą odporne na pewne rodzaje herbicydów, dlatego zakup danego typu może być bezcelowym wydatkiem finansowym. Dlatego konieczna jest rozmowa z ekspertem w razie wątpliwości. Dzięki temu nie popełni się błędów i dobierze się najlepszy środek. Doradcy mają pełną wiedzę na tematy oprysków w kukurydzy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne