Strona głównaUncategorizedDlaczego warto projektować responsywne strony www dla biznesu?

Dlaczego warto projektować responsywne strony www dla biznesu?

Tworzysz stronę internetową? Upewnij się, że będzie działać nie tylko na laptopie, ale też na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Tym różnią się responsywne strony www od stron działających tylko na urządzeniach deskopowych.

Dlaczego warto projektować responsywne strony www dla biznesu?

Wyższa pozycja w Google

Google honoruje te strony, które dbają o potrzeby i komfort użytkowników. Strony nieresponsywne są spychane na niższe pozycje w rankingu. Zanim wydasz krocie na pozycjonowanie, zadbaj o podstawy i jeśli twoja strona nie ma wersji mobilnej, zleć nowy projekt. Istnieją prognozy, które mówią, że jeśli twojego biznesu nie uda się zmieścić na smartfonie, prędzej czy później, odejdzie w zapomnienie.

Większa sprzedaż

Responsywna strona internetowa zapewnia ci więcej odsłon, a zatem wyższą sprzedaż. Liczba użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych przekroczyła w 2015 roku liczbę użytkowników korzystających z internetu na urządzeniach deskopowoych. Czy możesz pozwolić sobie na to, by nie docierać do połowy zainteresowanych?

Jak niedrogo zaprojektować responsywne strony www? Nie musisz zlecać projektu od zera, możesz korzystać z gotowych CMS-ów, takich jak WordPress. Responsywne strony internetowe nie muszą być drogie. Masz do wyboru darmowe szablony oraz płatne. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zainstalowania modniejszego, bardziej nowoczesnego projektu, bez popadania w dodatkowe koszty.

Na co zwrócić uwagę, tworząc responsywną stronę www?

Współczesny czytelnik jest niecierpliwy, a zbyt długie ładowanie się strony na urządzeniu mobilnym, może zniechęcić go do odwiedzin. Szybkość ładowania się strony na smartfonie zależy nie tylko od szybkiego internetu, ale również od ilości i rozmiaru zdjęć, wtyczek i widgetów. Zasada jest taka, że jeśli zmniejszysz zdjęcia, nie będą spowalniać strony. Przestały też być modne szablony ze sliderem, który również spowalnia ładowanie się strony. Wybierz przejrzysty szablon ze statycznymi elementami i umieszczaj tylko najważniejsze informacje, rezygnując ze zbyt wielu wtyczek, fotografii, pop-upów i widgetów.

Responsywna strona internetowa nie jest luksusem dostępnym dla nielicznych. Projekty z lat 90-ych nie tylko nie działają na smartfonach i tabletach, ale mogą odstraszać klientów.

https://www.sigma-art.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne