Premixy czy własne liquidy? Co wybrać?

0
859

Wielu vaperów zastanawia się, co wybrać – kupowanie gotowych premixów, czy też tworzenie własnych płynów do e-papierosów. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Na to, co lepiej wybrać może wskazywać wiele czynników, między innymi sprzęt z jakiego korzystamy, czy częstotliwość wapowania.

Premixy

Premixy to zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie. Wystarczy je kupić, dodać shota nikotynowego lub bazę zerówkę i można cieszyć się gotowym produktem. Premixy dostępne są w wielu różnych smakach. Każdy znajdzie coś dla siebie, nie ważne czy woli się smaki tytoniowe, owocowe lub mentolowe. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy sprzęt będzie w stanie oddać pełnego smaku premixu. Bardzo popularne pody z reguły wyposażone są w słabsze grzałki i jest to bardziej sprzęt do podawania nikotyny do organizmu. Lepiej ze smakami radzą sobie tanki, w szczególności te, do których sami możemy zamontować grzałki i watę. Takie urządzenia zdecydowanie lepiej oddają smak premixów. Oczywiście nie oznacza to, że przy korzystaniu ze słabszych e-papierosów nie będziemy czuć żadnego smaku. Jednak niezbyt dobrym posunięciem byłoby kupować premix z wyższej półki, po to aby zalać nim poda.

Własne liquidy

Jeżeli chcemy mieć pełną kontrolę nad tym, jaki będzie nasz płyn do e-papierosa, robienie własnych mieszanek może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to nieco trudniejsze niż w przypadku premixów, ale nikt nie powinien mieć z tym problemów. Zdecydowanie jest to o wiele tańsze rozwiązanie, w szczególności dla osób, które nie wykorzystują zbyt wiele płynu. Aby stworzyć własny liquid, potrzebna nam będzie baza, shoty nikotynowe i aromat. W sieci dostępne jest wiele poradników czy kalkulatorów, które pomogą nam w stworzeniu idealnego płynu. Można znaleźć również wiele receptur tworzonych przez bardziej zaawansowanych użytkowników e-papierosów. Należy jednak zachować większą ostrożność w trakcie mieszania – mamy do czynienia z chemikaliami. Warto zaopatrzyć się w gumowe rękawiczki i bezpieczne miejsce. Ilość kombinacji smakowych jest niemal nieskończona i każdy może stworzyć swój idealny liquid pod własne upodobania.

 

Artykuł sponsorowany | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.