Strona głównaBiznesNa co zwrócić uwagę wybierając klimatyzacje do biura?

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzacje do biura?

Zapewnienie komfortowych warunków pracy jest ważnym zadaniem z jakim musi się zmierzyć pracodawca. Jest to bardzo ważne, gdyż odpowiednie warunki pozwalają osiągnąć wyższą wydajność i motywację do pracy. Jednym z zagadnień na jakie powinien zwrócić uwagę pracodawca jest odpowiednia temperatura w pomieszczeniu biurowym. W nowoczesnych powierzchniach biurowych standardem jest regulowanie temperatury za pomocą klimatyzatora. Dlatego w niniejszym artykule poszukamy odpowiedzi na tytułowe pytanie – na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzacje do biura?

Optymalnie dopasuj moc urządzenia do wielkości pomieszczenia

Na rynku mamy naprawdę spory wybór klimatyzatorów w związku z czym wybór konkretnego urządzenia może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim należy dopasować moc urządzenia do wielkości pomieszczenia. Klimatyzatory charakteryzują się różną mocą chłodniczą. Upraszczając można przyjąć, że do niewielkiego pomieszczenia (20-30m2) starczy 2,5-3,0 kW. Natomiast każde kolejne 10m2 powierzchni będzie wymagało o 1kW więcej. Oczywiście w przypadku bardzo dużych powierzchni (np. przekraczających 90m2) warto zastanowić się nad zamontowaniem klimatyzacji w kilku miejscach. Zakup urządzenia o odpowiedniej mocy jest bardzo ważny. Zbyt mała moc może skutkować tym, że urządzenie nie będzie działało na tyle wydajnie jak byśmy sobie tego życzyli. Z kolei zbyt duża moc to większe koszty związane z użytkowaniem prądu.

Cicha praca, nowoczesne wzornictwo, zdalne sterowanie

Klimatyzatory do biur powinny działać możliwe cicho. Rozpraszający dźwięk wdmuchiwanego powietrza z pewnością jest czymś czego każdy pracownik biurowy wolałby uniknąć. Warto też zwrócić uwagę na design urządzenia. Współczesne klimatyzatory, potrafią wyglądać naprawdę przyjemnie dla oka. Coraz częściej widujemy na rynku niewielkie minimalistyczne klimatyzatory, które nie rzucają się zbytnio w oczy jednocześnie stanowią ozdobę biura. Oczywiście możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota lub aplikacji to podstawa jaką doświadczymy w każdym nowoczesnym urządzeniu tego typu.

Klimatyzacja biur to zdrowsi i wydajniejsi pracownicy, mniejsza wilgotność powietrza oraz zdecydowanie większy komfort podczas pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne