Strona głównaPozostałeJak wybrać dyscyplinę sportową i na niej zarabiać?

Jak wybrać dyscyplinę sportową i na niej zarabiać?

Na której dyscyplinie zarabiać?

Zastanawiając się nad tym, jaką dyscyplinę sportową obstawiać u bukmachera, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy jest to bukmacher działający legalnie, czyli zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Ministerstwo Finansów. Często osoby obstawiające grę kierują się swoją sympatią do danego sportu, co jest oczywiście uzasadnione tym, że są na bieżąco z wszelkimi rozgrywkami w owej dyscyplinie, potrafią też przewidywać zachowania zawodników. A właśnie przewidywalność wyników jest głównym kryterium, jakim należy się kierować przy decyzji o tym, jak obstawiać mecze sportowe i które dyscypliny brać pod uwagę. Niektóre zakłady opierają się wyłącznie na zdarzeniach losowych (np. która drużyna zacznie mecz, czego nie można racjonalnie przewidzieć, jeśli wynika to z rzutu monetą) więc w ich przypadku niepodobna podczas typowania oprzeć się na jakichkolwiek racjonalnych przesłankach, czy wnioskach wyciągniętych z obserwacji poprzednich zdarzeń. Tego typu gry mają w sobie najwięcej z ryzykownego hazardu.

Co zrobić, aby zacząć grać z sukcesem?

Każdy, kto planuje podejść poważnie do gry, powinien przejrzeć popularne blogi bukmacherskie. Za ich pośrednictwem można zdobyć bardzo wiele cennych informacji. Piłka nożna u bukmachera to najczęściej obstawiana dyscyplina, a wynika to przede wszystkim z jej popularności oraz nigdy nie gasnących emocji wokół tego sportu. Trzeba jednak pamiętać, że popularność ma też ciemne strony: świat futbolu bywa skorumpowany i zdarza się, że wyniki są ustawiane. Nasza szansa na wygraną jest także niższa, niż w przypadku dyscyplin rozstrzyganych dwutorowo, gdyż w piłce nożnej mamy trzy możliwe wyniki meczu: zwycięstwo, przegrana lub remis. Z tego typu problemem bukmacherzy radzą sobie jednak, stosując handicapy azjatyckie, dzięki czemu szansa wygranej to 50%. Często obstawiane dyscypliny sportowe to także hokej i tenis ziemny, mimo że ich przewidywalność jest znacznie niższa, niż w przypadku futbolu. W tenisie wynik zależy od formy jednego zawodnika w danym dniu, więc z tego względu warto obstawiać go live, gdyż będziemy mogli na bieżąco obserwować jego zachowanie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne