biznestorun.pl

zakladanie firmy eksportowej

zakladanie firmy eksportowej

Pamiętaj, że w celu skutecznego słuchania musisz być wygodne z odpowietrzania i silnych emocji. Pielęgnuj aktywnych umiejętności słuchania o empathizing, parafrazując, przewartościowania, podsumowując i zbierając się na niewerbalnych wskazówek.

O Komunikacja wyraźnie. Mów, co masz na myśli, ale powiedzieć, że pozytywnie. Słów i tonu można przekazać silne pozytywne i negatywne obrazy. Mówiąc: „Jak mogę pomóc? zamiast „Czego chcesz?” może być wszystko, czego potrzeba, aby zatrzymać konflikt eskalacji. Zrozum, że sposób coś powiedzieć, jest co najmniej tak samo ważne jak to, co powiedział. Zadaj pytania otwarte (jak, co, kiedy, gdzie, kto?), aby badać interesów bazowych.

O zachować zimną krew. Niekontrolowane emocje mogą zaszkodzić obrazu, bez względu na to ile masz sprowokowany.

zakladanie firmy eksportowej

O Naucz się rozpoznawać i być świadomi oznak narastającego konfliktu, wewnątrz siebie i innych. Gdy argument narasta tak, że ludzie nie słuchają się nawzajem, wezwać time-out. A następnie ocenić, czy kilka minut, kilka godzin lub kilka dni będzie najlepszą receptę.

o Poproś o do-over. Gdy historie są niespójne i / lub przyczyną konfliktu nie można ustalić, w odpowiednim czasie, sugerujemy wycieranie łupków czyste i rozpoczęcie na nowo, umieszczając incydent w przeszłości.

zakladanie firmy eksportowej

O Skup się na rozwiązywaniu problemów, nie nakładając winę. Zapytaj, co można zrobić, aby zapobiec powtórzeniu się sytuacji. Kto powinien być zaangażowany, aby rozwiązać ten problem? Jakie są przeszkody do rozdzielczości? „

O Bądź proaktywny, a nie reaktywne. Adres konfliktu w odpowiednim czasie, zanim stanie się ogólnoustrojowe. Zaprzeczyć, że istnieje konflikt interesów lub braku odpowiedzi na nim szybko może okazać się kosztowne. Nierozwiązane problemy wydają się jątrzyć i rosną nieproporcjonalne. Gdy konflikt nie może być natychmiast zająć, ustawić czas i miejsce spotkania.

O Ucz się na swoich konfliktów. Szansa, aby dowiedzieć się niemal zawsze zawarte w spornych.

Artykuł dzięki: