biznestorun.pl

promowanie wizerunku firmy kazar

promowanie wizerunku firmy kazar

Kierownictwo Sukces – Tuning Konflikt w szansę

Nie wiem jak wy, ale czy kiedykolwiek natknąć zespole, gdzie jest doskonała harmonia i uzgodnienie przez cały czas? Konflikt na zespoły od czasu do czasu jest nieuniknione w moim doświadczeniu.

Myśląc o konflikcie, warto dokonać rozróżnienia między konfliktem produkcyjnego i bezproduktywne. Konflikt produktywne zwykle przychodzi z chęci przenieść rzeczy do przodu. Nieproduktywne konfliktu poprzez porównanie jest na ogół o zwłokę lub zapobiegania postępy.

Więc jeśli jesteś liderem zespołu, jak można włączyć konflikt w szansę?

Ustaw granice

Podobnie jak dzieci, dorosłych w miejscu pracy będzie starał się przekraczać granice w czasie. Jeśli jesteś liderem zrobić punkt ustawiania granic wokół tego, co jest dopuszczalne i niedopuszczalne, jeśli chodzi o czynienia z napięciami w zespole.

Skłonić ludzi do aktywnego słuchania

Może słyszeliście zdanie, że mamy dwoje uszu i jedne usta powodu. Jesteśmy często znacznie bardziej zainteresowani w uzyskaniu nasz punkt widzenia całej zamiast prawidłowo słuchania innych. Jako lider zrobić punkt zapewnienia ludzie zwracają uwagę i bardzo aktywnie słuchać, co mówią inni.

Bądź wzorem do naśladowania

Jako lider ustawić sygnał dla zespołu. Jeśli pokazać ludziom poprzez swoje zachowania i działania, jak radzić sobie z konfliktami zaczną umieścić niektóre z tego w praktyce. Pokazać ludziom jak przekształcić konflikt w szansę.

Uczyć ludzi jak dać konstruktywne informacje zwrotne

Picking dziury pomysłów innych folk jest łatwe do zrobienia, ale osiąga bardzo niewiele. Dając konstruktywnej informacji zwrotnej jest trudniejsze może naprawdę pomóc stworzyć nowe możliwości i opcje. Zainwestować czas w uzyskaniu dobry zespół na dawanie i otrzymywanie konstruktywnej informacji zwrotnej.

Bottom Line – Nie można wyeliminować konflikt, ale można go używać w sposób, który przyczynia się do sukcesu, a nie przeszkadza.

Jeśli znalazłeś w tym artykule cenne, zapraszam do skorzystania z moich Free Audio e-kursu na http://goalsandachievements.com/

Duncan Brodie bramek i osiągnięć (GA) współpracuje ze specjalistami, zespołów i organizacji do rozwijania ich zdolności zarządzania i przywództwa.

Z 25-letnim doświadczeniem biznesowym w wielu sektorach, rozumie pierwszej ręki prawdziwych wyzwań związanych z zarządzaniem i prowadzi w wymagającym świecie biznesu.

Artykuł dzięki: