biznestorun.pl

promowanie firmy za granica

Zmowa w świecie inwestycji

Klient niedawno zapytał mnie, czy mogę „wyjaśnić, co krótka sprzedaż jest i jak fundusze hedgingowe ich używać. Słyszałem, że są bardzo ryzykowne i wiem też, że istnieją obawy o niektóre z ich standardami etycznymi.”

W przeciwieństwie do prostego kupowania akcji, jeżeli inwestor kupuje je w nadziei, że będą one rosnąć, krótka sprzedaż jest taktyka wykorzystywane do zarabiania pieniędzy, gdy cena akcji idzie w dół. Jeśli cena spada z osobą, która ma zwarty im zyski i vice versa.

Więc jest jakiś problem? Cóż, wiele funduszy hedgingowych działamy na wartości etyczne jestem pewien. Osobiście nie używam niczego, chyba że jest w pełni przejrzyste. Jeśli nie mogę zrozumieć, dlaczego inwestycja pójdzie w górę lub w dół, nie robię inwestycji. Gdybym podjąć decyzję, która później okazuje się być nie tak, chcę być w stanie jeszcze powiedzieć, że chciałbym jeszcze dokonaniu tej decyzji w czasie inwestycji. Nie chcę być kopać siebie, bo wierzyli, hałas i dlatego, że dokonała inwestycji, bez znajomości szczegółów z powrotem do przodu.

W przeciwieństwie do inwestycji w akcje, zwarcie jest znacznie mniej regulowany. Inwestor inwestujący w akcję chce, aby przejść w górę i wszyscy inwestują w takich akcji będzie chciał to iść w górę. To jest dobre dla gospodarki, a najsilniejsze akcji zrobić dobrze, ale zwarcie jest negatywnym podejściem, które ma negatywny wynik.

Łatwo jest zrozumieć, dlaczego istnieje Sojusz na rzecz przejrzystości inwestycyjnej (AIT) w Stanach Zjednoczonych, to koalicja spółek giełdowych sprzyja przejrzystości rynku. Fundusze hedgingowe są największymi klientami Wall Street za kontrolujące ponad $ 1,5 biliona aktywów. (1) AIT jest zdecydowanie zdania, że ??pomimo prób podejmowanych przez komisję papierów wartościowych i wymiany inicjowanie regulacji tych funduszy, że rynek pozostaje wysoce podatne na nielegalnych systemów manipulacji na rynku.

Artykuł dzięki: